reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kanoisté vylovili z vod padesát medailí

publikováno: 30.9.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Tomáš Branda

Sdílet: facebook twitter google+

Padesát medailí ze seriálu mistrovství ČR, z toho šest mistrů republiky a jednoho vícemistra světa má letos na kontě oddíl kanoistiky SC 80 Chomutov“Když k tomu přidáme 9. místo na mistrovství světa juniorů Ondřeje Bišického a to, že sedm členů se dostalo do celostátního centra sportu mládeže, což je jakási příprava pro reprezentanty, je letos velmi úspěšný rok,” řekl předseda oddílu P. Doležal. 

Chomutovských kanoistů je asi stopadesát. Z toho víc než polovinu tvoří mládež. “S rostoucími úspěchy se nám také množí základna. Letos jsme poprvé uspořádali příměstský tábor, a všichni účastníci se nakonec přihlásili do oddílu,” dokládá Doležal postupný nárůst základny. Oddíl také spolupracuje uzce se základní školou Březenecká, která je jakousi líhní jak pro vodní sporty, tak pro gymnastiku, která je dalším sportem sdruženým v SC80 Chomutov.

Oddíl je dlouholetým pořadatelem řady sportovních klání. “Pořádáme závody dračích lodí jak jarní o pohár primátora, tak zářijový pohár v dračích lodích či celostátní závody v rychlostní kanoistice, nebo Plastovou dvoustovku pro příchozí,” vyjmenoval předseda sportovní podniky, mezi které patří i závody pro základní školy či čokoládový běh na Partyzán.

Pořádání akcí, starost o reprezentanty republiky, mistry republiky a více než osmdesát děti spolyká řadu finančích prostředků. Oddílu pomáhá minimum  sponzorů. “Mezi mě však patří  město, které mám poskytuje zásadní prostředky na  činnost. To nám pomáhá se velmi soustředit na výchovu talentů,” říká Doležal, který ocenil, že povědomí o kanoistice a sportu obecně  v Chomutově stále roste. Podle něj úroveň každého oddílu stoupá, pokud město, ve kterém oddíl sídlí, projevuje zájem a pomáhá. “A sportovci to mají se stávajícím vedením města jednoduší, protože za primátora máme Jana Mareše, který sportu rozumí, ví co sportovci potřebují a stojí za nimi,” řekl závěrem Doležal.