e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Moldavská a Freiberská dráha se symbolicky propojí

publikováno: 30.8.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Druhé symbolické propojení Moldavské a Freiberské dráhy se bude konat v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 7. září. Mezi českou a německou stranou bude fungovat autobusové spojení, program otevře i přehrady Fláje a Rauschenbach.

V Moldavě v Krušných horách před nádražím bude od 10,00 do 18,00 hodin probíhat Setkání na kolejích – hudebně-zábavní program. Ve stejný čas se v německé obci Rechenberg-Bienenmühle uskuteční česko-německý hudební festival na podporu propojení tratí se stánky řemeslníků a občerstvením s oblíbenými saskými i českými specialitami.

Mezi 9. a 16. hodinou bude otevřeny přehrady na Flájích a v Rauschenbachu. Pro cestující s platnou vlakovou jízdenkou je zajištěno bezplatné autobusové spojení od moldavského nádraží do Rechenbergu nebo na Fláje a zpět. Mezi Flájemi, Rauschenbachem a Rechenbergem bude probíhat bezplatná kyvadlová doprava.

Zvláštní vlak vyjíždí v 9,49 hodin z nádraží v Teplicích, dále pokračuje přes Bílinu (10,09), Most (10,30), Litvínov (10,45), Louku (10,55), Lom, Osek, Hrob (11,17), Dubí (11,40 až do Moldavy. Zpáteční jízdenky stojí 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti a jsou v prodeji na nádražích Teplice, Most a Litvínov. Autobusy na Fláje do Rechenbergu odjíždí z Moldavy ve 12,20 hodin. Vlak se potom z Moldavy bude vracet v 17,13 hodin.