e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Galerii U Plazíka budou fotografie studentů Třetího věku

publikováno: 30.8.2016, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

Na sobotu 3. září se v Peruci v Galerii U Plazíka chystá poslední letošní výstava fotografií. Slavnostní vernisáž tentokrát představí absolventské práce studentů 2. ročníku oboru Kreativní fotografie univerzity Třetího věku při Městské knihovně Louny.

Projektem Třetí věk se rozumí vzdělávací cyklus řadící se do programu celoživotního vzdělávání. Organizátorem je od jeho zahájení v roce 2006 Městská knihovna Louny. Projekt se snaží zvyšovat kvalitu života, zaměřuje se na mnohdy sociálně vyloučenou skupinu lidí, přispívá k dlouhodobě soběstačnému životu seniorů. Program využívající jinakosti jako principu rozvoje osobnosti přináší mimo jiné i nový princip dobrovolnictví, nejen ze strany lektorů, ale i frekventantů, kteří vykonávají dobrovolnickou práci pro knihovnu. 

Výstava má název „Minimalismus a stromy očima Třetího věku“ a vystavovat budou například tito absolventi: Blažek, Fanta, Hegedüšová, Hellerová, Hoblíková, Kadeřábková, Kotová, Mikschová, Nýdrová, Pokorná, Svačinová , Svobodová, Talácková a další. 

Vernisáž výstavy proběhne 3. září ve 14,00 hodin. Výstava potrvá do 30. října a bude přístupná o víkendy a svátky od 10,00 do 17,00 hodin, nebo i po domluvě na mobilu 605 345 804. Jen pro připomenutí - Městys Peruc leží 15 km východně od Loun, pokud použijete železnici, je zastávka na trati Louny - Slaný.