e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Blanka Bohdanová zazvoní novým obrazem

publikováno: 30.8.2015, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Fišrová

Sdílet: facebook twitter google+

O tom, jak je možné uplatňovat své vlohy i v seniorském věku, může hovořit malířka a herečka Blanka Bohdanová. U příležitosti jejích nedávných 85. narozenin a výstavy, kterou připravuje pro galerii Kryt v Klášterci nad Ohří, jsme se dozvěděli více nejen o její herecké kariéře, ale také o malování. Čtěte dál...

„Myslím, že jsem prožila plodný herecký život, ale dnes vím, že se výtvarný projev více hodí k mé povaze. Ráda si volím samostatné cíle a za ně zodpovídám. Kromě toho se mi malování stalo důležitou součástí života a tak maluji, jak mi má duše a srdce velí, bez ohledu na to, jaký směr by byl výhodnější,“ říká Blanka Bohdanová. Její obrazy a pastely jsou plné přírodních motivů a je z nich znát láska a pokora, se kterou malířka přistupuje k životu. „Snad s námi tato nádherná planeta neztratí trpělivost. Máme velké štěstí a navíc dar fantazie,“ přibližuje paní Bohdanová své vidění světa. A maluje prostředí, které důvěrně zná, a které osloví duši snad každého z nás. 

Na výstavě v klášterecké galerii Kryt bude mít svou premiéru její olejomalba Zvonění, kterou doplní další obrazy a také pastely a grafika. Blanka Bohdanová má přitom za sebou výstavy nejen v Praze a po celé České republice, účastnila se zahraničních výstav ve Španělsku, Řecku, Holandsku, Německu, Brazílii, Itálii, Japonsku a Polsku. Její tvorba totiž mluví jazykem, kterému porozumějí snad všude. Jazykem laskavým a zároveň dobře srozumitelným. 

Paní Blanku Bohdanovou, která letos obdržela cenu Thálie za celoživotní herecké mistrovství, můžeme stále vidět i na prknech, která znamenají svět, a to v Činoherním klubu, kde hraje v inscenaci F. Metterera Moje Strašidlo. Léta působila v Národním divadle a všichni ji známe z řady televizních her a inscenací. 

Výstava její výtvarné tvorby bude v klášterecké galerii Kryt zahájena 4. září od 17,00 hodin a potrvá do 28. září 2015. Jednotlivá díla je možné i zakoupit.