e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kino v Klášterci slibuje po rekonstrukci vysoký komfort i nové služby

publikováno: 30.7.2015, kategorie: Divadlo a film, autor: Radka Hodicová

Sdílet: facebook twitter google+

Zastupitelé Klášterce nad Ohří schválili na svém posledním zasedání rekonstrukci místního kina Egerie. Po předloňské digitalizaci a aktuálně probíhajícím zateplení budovy z 1. poloviny 20. století se objekt kina dočká i dalších úprav, které přinesou výrazné zvýšení komfortu pro milovníky filmů. Na vizualizaci je vidět, jak by mělo kino po rekonstrukci vypadat.

Stavební práce uvnitř i v bezprostředním okolí kina mají za cíl nejen přispět k postupnému procesu přeměny celé čtvrti za nádražím, ale také výrazně snížit provozní náklady objektu. „V současné době je kino naším nejméně hospodárným objektem, co se úniku energií týče,“ vysvětluje krok zastupitelstva starostka města Kateřina Mazánková. Nově tak bude kino vybaveno rekuperací tepla, bude použito úspornější úspornějších zdrojů pro energie a kompletní výměnou projde i elektroinstalace.   

Kromě optimalizace nákladů na provoz, které jsou přínosem pro provozovatele kina, příspěvkovou organizaci města, je zásadním cílem projektu zkvalitnění služeb pro návštěvníky kina. „Vedle renovace předsálí, šaten a baru je největší důraz samozřejmě kladen na zvýšení komfortu v samotném kinosále,“ říká Mazánková a doplňuje: „Sice snížíme kapacitu kina, ale diváci se mohou těšit na nové, širší sedačky a tím i na výrazně vyšší pohodlí. Málo místa na nohy je totiž v současnosti nejčastějším důvodem, proč lidé jezdí do kina do sousedních měst.“ 

Lepšího přístupu do kina se dočkají i vozíčkáři, pro které bude zřízen speciální vchod s plošinou. Nově pro ně zde bude vyčleněna jedna řada a počítá se i vybudováním bezbariérového WC.  

Kino Egerie navštíví za rok více než 11.000 návštěvníků, hojně je využíváno např. místními školami. Ve své nabídce se neomezuje na pouhé promítání filmů, pro své děti si zde rodiče mohou objednat např. dobrodružné spaní v kině nebo oslavu narozenin, pro skupiny jsou pořádána soukromá promítání. „Do budoucna bychom chtěli využívat tyto prostory i pro pořádání nejrůznějších konferencí nebo setkání s občany,“ uzavírá starostka.

Klášterečtí zastupitelé uvolnili na rekonstrukci kina prostředky přesahující deset milionů korun z rezervy městského rozpočtu. Rekonstrukce, která by měla být zahájena po výběru dodavatele v září letošního roku, si vyžádá uzavření kina na nezbytně nutnou dobu.