e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

O Muzejní noci v Žatci se bude jojovat

publikováno: 30.4.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Ve znamení her bude devátá muzejní noc v Žatci. V muzeu se budou cvrnkat kuličky či točit káči, ale také hrát počítačové hry. Lákadlem budou také vystoupení a workshopy jojování. V pátek 22. května večer se ale otevře i mnoho dalších zajímavých míst ve městě.

Podobně jako v loňském roce se i letos některé organizace v Žatci dohodly na společné přípravě Muzejní noci. Od svého vzniku se festival muzejních nocí těší velkému zájmu návštěvníků a tak v roce 2015, kdy si Žatec připomene 750. výročí udělení privilegií králem Přemyslem Otakarem II., nabídne co nejpestřejší a nejrozmanitější program, který přinese nejen poznání, ale především zábavu, potěšení, inspiraci, nečekané zážitky a zajímavá setkání.

Při deváté Muzejní noci v Žatci, která proběhne v pátek 22. května v době od 17,00 do 22,00 hodin, otevřou návštěvníkům svoje dveře Regionální muzeum – hlavní budova i Křížova vila, Galerie Sladovna, Chrám chmele a piva, Městská knihovna, radniční věž a Základní umělecká škola Žatci. Všichni zúčastnění připravují bohaté programy. Největším lákadlem v hlavní budově muzea bude soutěžení ve cvrnkání kuliček, točení káč a v jojování - blok nazvaný S čím si hrály naše prababičky a pradědečkové, který bude protipólem bloku v Křížově vile S čím si hraje dnešní mládež. Zde bude možné si zahrát některé z více jak 400 nabízených PC her.

S Českou yoyo asociací chystáme několik vystoupení a workshopy.  Při této příležitosti se obracíme na yoyery v Žatci a okolí: přihlaste se nám a ukažte svoji dovednost právě při Muzejní noci! Koordinátorem akce je Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci.