e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 1. až 3. dubna

publikováno: 30.3.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První letošní Tipy na víkend jsou tady a do konce sezóny vám každou středu nabídkou várku víkendových akcí. Začíná turistická sezóna, otevírají se památky, rozjíždí se turistické vláčky, vítá se jaro...

Otevření památek
Národní památkový ústav otevírá své hrady a zámky a v sobotu můžete vyrazit na první prohlídku - třeba na zámek Stekník na Žatecku, Jezeří u Litvínova, Krásný Dvůr na Podbořansku. Otevře se také Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku.

Historický start sezóny
Klášterec nad Ohří si letos připomíná 670 let od první písemné zmínky o městě, a tak se zahájení letošní turistické sezóny ponese v historickém duchu. Zámek i zámecký park uvítají návštěvníky v sobotu 2. dubna. Podrobnosti se dozvíte v článku Klášterec nad Ohří zahájí sezónu v historickém duchu.

Zahájení v zoo
Ústecká zoo odstartuje novou sezónu v sobotu 2. dubna celodenním programem, který bude zaměřen na chov orangutanů. Můžete vidět komentovaná krmení, trénink se slony, přednášku o chovu orangutanů, ochutnáte indonéské speciality a kávu, připravena jsou taneční vystoupení skupiny Kintari nebo atrakce pro děti. Program začíná v 10,00 hodin.

Zahájení v Žatci
Žatecké chmelařské památky se návštěvníkům otevřou v sobotu 2. dubna. Společně s nimi zahájí turistickou sezónu Destinační agentura Dolní Poohří. Odpolední program bude probíhat u Chmelařského muzea a Chrámu chmele a piva a nebudou v něm chybět ani ochutnávky žateckých piv. Další informace v článku Chmelobrana zahájí turistickou sezónu v Žatci.

Vynášení Morany
Rozloučení s Moranou a přivítání Vesny v lehce netradičním pojetí T.J. Sokol Hora Svaté Kateřiny se koná v neděli 3. dubna. Sraz je ve 14,00 hodin na náměstí, trasa povede stezkou Ecce homo dolů k Vagónu, kde bude možnost občerstvení a opečení buřtů. 

Turistické vlaky
Se startem turistické sezóny se vrací na své tratě turistické linky v Ústeckém kraji. Od prvního dubnového víkendu začne jezdit již jedenáct železničních spojů, o Velikonocích se přidají také dvě lodní linky. Vyrazit můžete na Doupovskou dráhu, Opárenský expres, Podřipským nebo Kamenickým motoráčkem, novinkou je letos zprovozněná Kozí dráha z Děčína do Telnice.

Vítání jara
V sobotu 2. dubna můžete přivítat jaro na Horním Hradě u Stráže nad Ohří. Chystá se tam vynášení Morany, jarní hry a také hudba, pohádky pro děti a šermířské vystoupení. Program potrvá od 10,00 do 17,00 hodin.

Plesová sezóna
Byť to může znít zvláště se začátkem turistické sezóny - ta plesová ještě neskončila. V pátek 1. dubna tak můžete vyrazit do Krušnohorského divadla na reprezentační ples Teplic. Hrát bude například Big Band teplické konzervatoře, zpívat Josef Vojtek a uvidíte i módní přehlídku. Další městský reprezentační ples se koná v sobotu 2. dubna v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří. Vystoupí Big band relax Mladá Boleslav, Heidi Janků, Flyingboys.

Velikonoční jarmark
Na hradě Litoměřice se v sobotu 2. dubna od 10,00 koná jarmark, kde se můžete připravit na blížící se Velikonoce. V prodeji budou dekorace, květiny, šperky, keramika, vystoupí žáci ZUŠ Litoměřice a děti uvidí pohádku. 

Jarní trh
V lounském parku v Masarykových sadech se koná první letošní komunitní trh. V neděli 3. dubna bude otevřeno od 14,00 do 18,00 hodin. Nakoupíte nejrůznější dekorace, drobnosti i dobroty. V 15,00 a 17,00 hodin můžete dorazit na vystoupení Divadla 100 opic.