e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Lounská knihovna opět oslaví Andersenovy narozeniny

publikováno: 30.3.2022, kategorie: Pro děti, autor: Jana Hrbková

Sdílet: facebook twitter google+

Po nucené odmlce se Městská knihovna Louny opět připojuje k mezinárodní akci Noc s Andersenem. V pátek 1. dubna proběhne od 16,00 do 19,00 hodin ve všech prostorech knihovny zábavný program pro celé rodiny se soutěžemi, besedou se spisovatelkou či lampionovým průvodem.

Noc s Andersenem se slaví v České republice od roku 2000 a připomíná narozeniny dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena (2. dubna 1805). Během let se z této původně malé akce v Uherském Hradišti stala mezinárodní aktivita spojující malé i velké čtenáře ze všech míst světa. I v lounské knihovně se tato akce stala tradicí. Knihovníci však chtějí udělat radost více dětem, proto kromě nočních aktivit pro pozvané holky a kluky připravili zajímavý odpolední program pro širokou veřejnost. Letos je zaměřený na příběh z knihy Lucie Gebauer Království malých čtenářů. 

Připravena je například pátrací hra, tvořivé dílničky, malování na obličej, opékání vuřtů, lampionový průvod nebo děti mohou zdarma získat svůj první průkaz do knihovny. Při plnění úkolů se děti na stanovištích setkají s postavami z příběhu Lucie Gebauer. Za své snažení dostanou drobné odměny od pohádkové babičky. V 17,00 hodin proběhne v dětském oddělení setkání a beseda se spisovatelkou. Její knihu je také v tento den možno zakoupit za výhodnější cenu. 

Ale tím zábava nekončí – děti si mohou vytvořit placku s vlastním obrázkem, vybarvit dřevěná zvířátka, nechat si něco pěkného namalovat na obličej nebo si na dvorku knihovny opéct vuřty. Do akce se svými vystoupeními zapojí také místní školy a školky. Vše vyvrcholí v 19,00 hodin lampionovým průvodem, který končí setkáním s H. CH. Andersenem v parku u restaurace Stromovka.

Foto: MěK Louny