e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jarní úklid Bezručova údolí druhou dubnovou sobotu

publikováno: 30.3.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Petr Silberhorn

Sdílet: facebook twitter google+

Druhou dubnovou sobotu se v Bezručově údolí v Chomutově uskuteční tradiční jarní úklid. Junák – svaz skautů a skautek ČR středisko „Český lev“ zve všechny občany města i blízkého okolí, kterým není lhostejný vzhled jejich okolí a přírody, aby v sobotu 8. dubna přišli pomoct s úklidem odpadky nejzatíženější části nejdelšího údolí Krušných hor.

Sraz účastníků je v 9,00 hodin před správní budovou Povodí Ohře s. p. v ulici Bezručova. Odtud společně vyrazíme po silnici, cyklistické stezce i podél koryta říčky Chomutovky směrem k restauraci I. mlýn a budeme sbírat veškerý odpad jako například staré pneumatiky, autobaterie, plastové lahve, sklo a jiné obaly, kterých se zde za uplynulý rok nashromáždilo více než dost, do platových pytlů. Ty budeme postupně ukládat do kontejneru na nákladním automobilu, který nás bude doprovázet. Je potřeba vzít si pracovní rukavice, boty, oblečení a samozřejmě chuť k práci a dobrou náladu. Ostatní potřeby, tedy zejména plastové pytle, budou pro všechny zajištěny.

Odměnou pro každého, kdo přiloží ruku k dílu, bude památeční lístek na tuto akci a vuřt opečený na ohni, tradičně na odpočívadle za druhým můstkem cyklostezky směrem od Chomutova. Předpokládaný konec akce bude kolem 12. hodiny. Bližší informace naleznete na internetových stránkách http://uklid.junak-chomutov.cz. Tuto tradiční dobrovolnickou akci podpořili Technické služby města Chomutova a plakátovací plochy Rengl.