e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Víkend v Krušných horách: Za dobré vysvědčení lyžování zdarma

publikováno: 30.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Zítra čekají děti pololetní prázdniny a ty mostecké a chomutovské hned potom jarní. Mrazivé dny umožnily zasněžování a v provozu je už většina středisek Krušných hor. Školáky navíc na mnoha místech čekají skipasy zdarma.

AKTUÁLNĚ Z PÁTKU: Část Klínovce uzavřena kvůli silnému větru. Český Jiřetín z důvodu deště mimo provoz.

Přestože přírodního sněhu je stále málo, většina lyžařských středisek nahromadila alespoň tolik technického, že mohla spustit vleky. Není však jisté, co s prázdninovým lyžováním udělá víkendové oteplení a déšť.

V pátek 31. ledna mohou děti základních škol a primy až kvarty gymnázií lyžovat zdarma na Klínovci, podmínkou je odevzdání kopie vysvědčení s vyznamenáním a souhlasu GDPR. Jednodušší to udělali ve skiareálu Potůčky, kde není třeba nic předkládat a děti do 15 let mají v pátek skipas zdarma. Vysvědčení bez čtyřek a pětek stačí v pátek i po celý víkend na lyžování zdarma na Alšovce u Klášterce nad Ohři - platí se jen záloha na kartu.

Novinkou tohoto týdne je spuštění sjezdovek v Českém Jiřetíně na Litvínovsku. Ve středu se podařilo zprovoznit sjezdovku a vlek č. 1 U Kostela. Otevřeno denně od 9,00 do 16,00 hodin.

Omezený provoz nastartoval také areál Ski Pyšná na Chomutovsku. K dispozici je horní část malé sjezdovky pro večerní lyžování od 17,00 do 20,00 hodin.

A rozjel se vlek i v Mezihoří na Chomutovsku. Aktuálně v provozu jedna sjezdovka od 16,00 do 19,00 hodin, od pátku již provozovatelé počítají i s běžným denním provozem. Sledujte aktuální zprávy na www.tjmezihori.cz.

Skiareál Telnice zatím hlásí dobré podmínky, mezi 20 až 30 cm sněhu. V provozu sedačková lanovka, Macháček a Meva, denně od 9,00 do 16,00 hodin.

Ve Sport areálu Klíny stále v provozu jedna sjezdovka a Poma, aktuálně asi 40 - 50 cm převážně technického sněhu. Otevřeno je denně od 9,00 do 16,00 a od 17,00 do 20,00 hodin, v provozu též lyžařská škola a půjčovna.

Na Klínovci komplikoval ve středu situaci silný vítrh, takže areálu byla mimo provoz. Podmínky jsou tu však z celých Krušných hor nejlepší. Otevřeno denně od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování ve dnech středa, pátek a sobota od 16,00 do 21,00 hodin na sjezdovce Pod Zámečkem. 

Na Bouřňáku na Teplicku jsou nyní v provozu sjezdovky Údolíčkó a Mikeska, od pátku pak bude v provozu i Slalomák. Denní provoz od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování v pátek 31. ledna od 16,00 do 21,00 hodin na Slalomáku a v Údolíčku.

Na Plešivci jsou aktuálně v provozu dvě sjezdovky Hana a Renata a dětský park, otevřeno 9,00 až 16,00 hodin. Bublava má otevřeno od 9,00 do 20,00 hodin, aktuálně v provozu Střední Bleiberg - červená, poma - modrá, dětský vlek a pás. Také Novako na Božím Daru včetně snowtubingu je v provozu, lyžuje se denně od 9,00 do 16,30 hodin, večerní lyžování v pátek a sobotu od 19,00 do 20,30 hodin.

V provozu je stále jeden vlek a sjezdovka v areálu Alšovka u Klášterce nad Ohří. Díky dosněžování zde panují dobré podmínky. Denní lyžování od 9,00 do 16,00 hodin, večerní v úterý, středu, pátek a sobotu od 17,00 do 20,00 hodin. Okolí velkého vleku mohou zatím využívat sáňkaři, pokud zde nebude probíhat zasněžování. O jarních prázdninách půjčovna v provozu denně.

Přestože ve vrcholových partiích pár centimetrů napadlo, příznivci sjezdového lyžování zatím moc vhodných tras nenajdou, upravené nejsou prakticky nikde.

Ilustrační foto: Pixabay.com.