e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na Silvestra a Nový rok

publikováno: 29.12.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Pokud ještě nevíte, kam vyrazit poslední den či večer roku 2018, máme pro vás pár tipů. Na první den roku 2019 pak nabízíme převážně sportovní aktivity - běh, kolo, procházku nebo plavání v Ohři.

Silvestrovský výšlap na Kočičák
Letos již podesáté propukne silvestrovské setkání u pevnůstky řopík na vrchu Kočičák poblíž Chomutova. Návštěvníky, kteří se rozhodnou strávit poslední den roku v přírodě, čekají vojáci 46. pěšího pluku slavící Silvestr a jejich humorné scénky, prvorepubliková trafika i skautský stan s občerstvením. Podrobnosti najdete v tomto článku.

Oslavy pod širým nebem
O oslavám v Mostě, Litvínově a Žatci, které proběhnout na náměstích, se dočtete v pátečním článku Silvestr pod širým nebem.

Novoroční procházka
Spolek Za záchranu kostela svatého Jiljí v Libyni pořádá první den nového roku Novoroční procházku. Sraz je v Lubenci před kostelem ve 13,30 hodin a výlet vás zavede na Vochlickou rozhlednu a do kostela v Libyni, kde bude připraveno něco teplého na zahřátí. Bude se větštit litím olova, vykládáním karet či pouštěním lodiček.

Novoroční běh
Zaběhat si můžete v Lokti na Karlovarsku, kde se koná 34. ročník Novoročního běhu. Závod startuje ve 14,00 hodin od loketské radnice, prezence od 13,00 hodin.

Novoroční ohňostroj
Pokud ještě nebudete mít ohňostrojů po Silvestru dost, můžete si jeden užít na Nový rok, a to nad rybníkem Barbora v Duchcově. Od 17,00 hodin začíná program Novoroční hitparáda se zpěvačkami Sandrou a Terezou, s tradiční Duchcovskou ročenkou 2018 a moderátorem Zdeňkem Lukesle. Novoroční ohňostroj vypukne v 18,00 hodin.

Novoroční projížďka
Také na kole si můžete 1. ledna vyrazit. Novoroční hoby jízdu Mostem pořádá Cyklo Point Most. Sraz je na 1. náměstí ve 13,00 hodin. Letos je připraveno na výběr ze čtyř tras od 6 do 19 kilometrů, pravidelný rozmrazovač v podobě polévky v restauraci U Kojota. Přihláška je k dispozici zde

Novoroční pochod
Na Stropník v Krušných horách se vydají turisté v rámci 43. ročník novoročního pochodu. Start je v 11,15 hodin od pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Trasa 10 kilometrů vede přes Rýzmburk a chatu Máňa zpět k pomníku, dvanáctikilometrová trasa zahrnuje i stoupání na Stropník.

Novoroční koncert
Severočeská filharmonie Teplice pořádá jako každoročně první den nového roku svůj koncert. Začne ve 13,30 v koncertním sále Domu kultury v Teplicích. Během odpoledne zazní třeba Smetanova Vltava, Straussovy valčíky, několik operních árií, které přednese sopranistka Mikyung Lee.

Novoroční plavání
Otužilci mohou vyrazit k řece Ohři do mětského parku v Libochovicích. 1. ledna od 14,00 hodin se tam koná čtvrté novoroční plavání. Pokud se do řeky neodvážíte, můžete přijít alespoň fandit. Na břehu bude hrát hudba a občerstvení také přijde vhod.

Výlet na rozhlednu
První den roku si můžete zpříjemnit vycházkou na rozhlednu na Červeňáku u Dobroměřic u Loun. Prvního ledna bude otevřeno od 10,00 do 15,00 hod a ohřát se můžete svařákem a polévkou, či ochladit pivem.

Foto: Pixabay.com.