reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend: 31. října až 2. listopadu

publikováno: 29.10.2014, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Vzpomínání na zesnulé jako české dušičky? Nebo trochu nevázaného strašení ve stylu halloweenu? Oboje můžete mít tento víkend. Budou se dlabat dýně, historickými památkami se budou prohánět strašidla, osobně můžete uložit k zimnímu spánku rozhlednu nebo zámek.

Tradice podzimu
Žatecké muzeum připravilo na šest podzimních týdnů program, který připomene tradici a někdy zapomenuté zvyky. Tento týden je věnován halloweenu a dušičkám. V pátek 31. října se můžete přijít podívat na výstavu vyřezaných dýní a na neděli 2. listopadu od 17,00 hodin je připravena komentovaná prohlídka náhrobků významných osobností na městském hřbitově s vlastním lampiónem či svíčkou. Program završí v šest večer strašidelná cesta pro děti. Celý program workshopů najdete zde.

Strašidla na zámku
Definitivní tečku letošní sezóně udělá na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí akce Na zámku straší, která se koná poslední říjnový den. Děti se mohou těšit na stezku odvahy, strašidelné úkoly i strašidelnou prohlídku jinak zapovězených sklepů a nepřístupných prostor. Začátek v 17,00 hodin a podrobnosti v článku Pohádkové bytosti se opět stěhují na zámek

Strašidelná zoo
Strašidelnou zoo, podvečer plný halloweenských masek, strašidel z dýní a veselých písniček chystá Podkrušnohorský zoopark Chomutov na sobotu 1. listopadu od 16,00 hodin (na fotce dlabání dýní). Jako každý rok nebudou chybět soutěže o nejzdařilejší masku a nejlepšího strašáka z dýně, lampiónový průvod a ohňová show, hraje kapela Úlet.

Setkání v Panenském Týnci
V sobotu 1. listopadu se v Panenském Týnci na Lounsku koná setkání přátel nedostavěného gotického chrámu. Oslavovat se bude vítězství v soutěži DestinaCZE 2014 - Genius Loci. Začátek je ve 14,00 hodin v prostorách chrámu.

Zámek plný kouzel
V pátek a sobotu připravuje zámek Libochovice k rozloučení se sezónou program s divadlem a s pohádkovými postavami v zámeckých interiérech. V pátek 31. října začínají prohlídky v 18,00 hodin, v sobotu 1. listopadu ve 13,00 hodin, prohlídky každou čtvrthodinu. Rezervace vstupenek nutná. Na nádvoří bude probíhat jarmark.

Zamykání Červeňáku
Rozhledna Červeňák a Ejemova chata na vrchu Stříbrňák u Loun se rozloučí s turistickou sezónou. Akce se koná 1. listopadu od 11,00 hodin v průběhu celého dne.

Stezka odvahy
Katovou uličkou v Kadani se mohou vypravit děti na stezku odvahy v pátek 31. října od 17,15 hodin. Projdou se nejužší ulicí v republice mezi strašidly, duchy a tajemnými přízraky. Vstupenky stojí 60 Kč a začátek stezky je na Mírovém náměstí, na jejím konci bude připraveno občerstvení.

Žatecký halloween
Večer strašidel a magických světel pořádají v Žatci v pátek 31. října od 16,45 hodin, kdy je sraz na náměstí Svobody před radnicí. V 17,15 hodin odtud vyjde průvod do letního kina. Čeká vás průvod masek s lampiony za doprovodu mažoretek, občerstvení soutěž o dýni, ohňová show a strašidelný maják.

Zavírání okenic
Další památkou, která uzavře na zimu své brány a zve k tomu návštěvníky, je zámek Velké Březno u Ústí nad Labem. Poslední prohlídka zámeckých interiérů v letošní turistické sezóně se koná v neděli 2. listopadu v 16,00 hodin. Při této netradiční, kostýmované prohlídce můžete sami pomoci s uzavřením zámku a jeho přípravou na zimní spánek. 

Lampionový průvod
Také Mostem projde lampionový průvod. Stane se tak již ve čtvrtek 30. října pod heslem Rodina svítí Mostu. Start je v 17,00 hodin na 1. náměstí. V centru města bude umístěno devět stanovišť, na kterých budou připraveny úkoly pro celou rodinu. Za odměnu je připraveno sladkost a vstupenka na pohádku.

Koncerty
Společný koncert kapel Šoulet (klezmer punk Praha) a Zdarr (otevřená akustická fúze Most) se koná v pátek 31. října od 21,00 hodin v Metro music clubu v Mostě (Medůza). Vedle známé mostecké kapely vás čeká akustický nářez z Prahy: fagot, hoboj, flétna, tuba, housle, ukulele, bicí a samozřejmě zpěvy.
Kapely Apple Juice a Dilemma in Cinema a Zputnik zahrají v pátek v Mostě v klubu Voko (Repre).

 

Foto: Podkrušnohorský zoopark Chomutov.