reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

FIA Truck před Mostem: Vršecký se těší, jak zaútočí na třetí příčku

publikováno: 29.8.2013, kategorie: Sport, autor: Vláďa Rožánek

Sdílet: facebook twitter google+

Již tento víkend 30. srpna až 1. září se opět v Mostě o slovo přihlásí rychlé trucky či tahače. Na čele průběžného pořadí vévodí malý Španěl Albacete, přičemž David Vršecký s Buggyrou se těší, jak zaútočí na třetí příčku Markuse Östreicha, na kterého ztrácí 12 bodů. Doprovodné závody formulí Renault, Renaultů Clio, či Kia Cup mají také co nabízet.

Již sedmý letošní závod FIA Truck Racing Championship přivítá severočeský Most, jako již tradiční hostitel těchto závodů na sklonku srpna. Napínavé souboje tahačů přilákají do Mostu nejednoho fanouška rychlých trucků. Těšit se můžeme na domácí jezdce. David Vršecký s Buggyrou je zatím v průběžném pořadí evropského šampionátu na čtvrté příčce, když po posledním závodním víkendu v Rusku ztrácí jen 12 bodů na Renault Markuse Östreicha z Německa. Zatím nekompromisním vedoucím se vyznačuje letos malý, ale dravý Španěl Antonio Albacete s MANem, který přijíždí do Mostu s náskokem 17 bodů na druhého mistra Evropy z loňského roku Jochena Hahna s MANem. Jejich vzájemný souboj jistě okoření závody v Mostě. Třetí Markus Östreich na Renaultu značky MKR už na Hahna ztrácí 41 bodů. Markus letos vystřídal v týmu Lutze Bernaua Španěla Lachezeho a výměna se velmi vydařila.

Druhým českým zástupcem v poli rychlých trucků bude, jako je už tomu dlouhá léta Frankie Vojtíšek s Manem, kterého ve stáji doplňuje Polák Ostaszewski. Našemu truckerovi patří 16. místo, když vybojoval 6 bodů při závodech ve Španělsku, Rakousku a Německu. Adam Lacko s Renaultem si zatím vybojoval šesté místo a v pořadí figuruje mezi Kissem a Mäkinenem, když mu na záda dýchá hlavně stájový kolega Markus Bösiger ze Švýcarska s Renaultem MKR.
Na start se postaví 21 trucků a velmi vážné uchazeče o vítězství hledejme též ve dvojici maďarských pilotů Norberta Kisse a Benedeka Majora na značce MAN. Výkony těchto Maďarů přinášejí velké překvapení do evropských závodů. Na devátém místě v Evropě se usadil René Reinert z Německa a desítku nejlepších truckerů uzavírá po závodě ve Smolensku Benedek Major, letošní nováček.

V Mostě nebudou chybět ani zástupkyně ženského pohlaví, a to hned dvě. V týmu Tankpool pojede býválá jezdkyně z DTM Elen Lohr s Mercedesem Benz a svádět souboj o titul nejlepší ženy může se Stefanie Halm z Německa na žlutém MANu Lion Truck Racing. Na startu najdeme i druhou Buggyru s jezdcem Jegorovem za ruský tým Red Ice Racing, či Iveco Gerda Körbera. Jedinou Scanii představí Holanďan Kleinnagelvoort.

Doprovodný program zajistí tři závodní série. Northern European Formel Renault Cup pro dvoulitrové monoposty se jezdí při truck prix několik sezón. Ve startovní listině čítající 37 jmen nalezneme třeba Švédy, Mexičany, Brity, ale také Poláka Smiechowského, Slováka Christiana Malchárka, či domácího jezdce Josefa Zárubu z týmu KEO Racing.

V Renault Clio Bohemia Cupu nalezneme v poli 26 vozů také staré známé tváře. Například bývalý jezdec Škoda Octávia Cupu Chorvat Tiki Ivoševič, Poláci Wojcik a Giemaziak. Z Čechů se předvede Haering, Uxa, Surovič a Tomáš Pekař. Devětadvacet vozů pak nabídne KIA Lotos Race, tedy stejné vozy a nabité poje dravých závodníků, kde není nouze o nějakou tu strkanici.

Časový harmonogram na webu autodromu.