reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Domeček je na nový školní rok připraven v zářivějších barvách

publikováno: 29.8.2013, kategorie: Vzdělávání, autor: Milan Märc

Sdílet: facebook twitter google+

Chomutovský Domeček je na školní rok 2013/2014 připraven a příznivá zpráva je, že děti přivítá v nových barvách. Tradičně je pro všechny věkové kategorie připravena široká nabídka pravidelných zájmových útvarů. Vyberou si předškoláci, školáci, ale i senioři. Čekají Vás tradičně oblíbené kroužky, ale i kroužky zcela nové. Začíná se v pondělí 2. září zahajovacím dnem.

Od ranních osmi hodin až do podvečerních osmnácti si můžete Domeček třeba jen prohlédnout, pozeptat se na to, co Vás zajímá, přihlásit sebe nebo své dítě do některého z téměř stovky zájmových útvarů. Pravidelná činnost pak začíná již v úterý 3. září. A s přihláškou neváhejte, některé kroužky jsou velmi rychle „vyprodány“. Pokud zaplatíte do 15. září, tak platíte cenu kroužku jako ve školním roce 2012/2013. Od 15. září Vás zájmový útvar přijde navíc o 200 Kč, ale pokud se zapojíte do domečkovských soutěží ve sběru starého papíru a víček z pet lahví, můžete mít kroužek příští rok zcela zadarmo nebo Vás přijde na polovinu. Kroužek je možné si navíc vyzkoušet zdarma a nezávazně. Více se dovíte na www.ddmcv.cz.

DDM Chomutov však nenabízí jen pravidelné aktivity, ale můžete přijít dle Vašich časových možností zcela nepravidelně. Můžete navštěvovat posilovnu, přijít si zahrát stolní tenis, zkusit si zasportovat v tělocvičně, je tam i horolezeckou stěnu… DDM připravu výstavy, soutěže, turnaje, koncerty, olympiády, tábory, výjezdy do zahraničí. V létě koupačka v Chorvatsku a v zimě lyžovačka v italské Aprice patří mezi velmi oblíbené akce chomutovského Domečku.

Hned na září je připravena nová a velká akce Žijeme tady, jejímž mediálním partnerem je i magazín www.e-region.cz. Vlastně se skládá z akcí tří. V pátek 6. 9. na atletickém stadioně v Chomutově proběhne sportovní klání čtyř týmů z Chomutova a Jirkova. Ve stejný den od 16.00 začne na Letním kině Chomutov charitativní koncert. Vystoupí chomutovská parta bubeníků Oklep, přijede chomutovská rodačka Jana Španělová, kterou asi znáte pod jménem Jana Lota a po několika letech se v Chomutově představí sympatická parta The Tap Tap, složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Po dobu koncertu bude probíhat rukodělná dílna a čeká vás jedno malířské překvapení. Všichni společně překreslí dílo malířky Sylvy Prchlíkové do formátu, který jste ještě na vlastní oči neviděli. Celým odpolednem Vás doprovodí dva mladí moderátoři, které si ohlídá zkušená tvář televizní obrazovky Radek Šilhan.

V sobotu od 9.00 pokračuje program akcí Každé kolečko pomáháu atletického stadionu. Zaplatíte startovné pět korun českých a vydáte se po oválu, abyste tak přispěli na dobrou věc. Každé kolečko je povoleno, zkuste in line brusle, kolo, trakař, kočárek, invalidní vozík… Také je připraven bohatý doprovodný program.  Podepíší se Vám hokejisté, zasoutěžíte si, zatancujete si, představí se Policie ČR, Městská policie Chomutov, skauti a pionýři, taneční škola Stardance a mnozí další. Opět se bude malovat a poskládáte obraz Sylvy Prchlíkové do jedinečného formátu.