e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 31. července až 2. srpna

publikováno: 29.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Přelom července a srpna bude sportovní -  nabídneme vám běžecké i cyklistické závody, pochod i triatlon. Také můžete vyrazit na medové slavnosti na Horním Hradě, noční prohlídky v Jimlíně či festival divadla a hudby v Kadani.

Enduro Klíny
První srpnový víkend se na Klínech v Krušných horách pojede závod Specialized Enduro Klíny. Závodní okruh měří asi 30 kilometrů, vypsáno budou kategorie nejen pro závodníky, kteří budou bojovat o tituly Mistrů ČR, ale i pro hobby cyklisty. V sobotu během dne probíhají tréninky a odpoledne prezentace, v neděli v 9,00 hodin startují závody.

Milada Run
Další sportovní příležitost budete mít na jezeře Milada u Chabařovic. V neděli 2. srpna tam startuje běžecký závod Milada Run 2020. Vybrat si můžete z různých tratí – půlmaraton, rovinatá desítka či pětka, rodinné a dětské závody. Závod doplní autogramiáda olympioniků, soutěže pro děti, biketrial show, bubenická show a další zábava. Program začíná v 9,00 hodin.

Xterra Krušnohoman
Sport do třetice – v neděli 2. srpna se konají na vodní nádrži Matylda u Mostu závody v terénním triatlonu, tedy běh, plavání a horské kolo. Závody jsou určeny pro širokou veřejnost a můžete si vybrat ze dvou tratí a také štafetové soutěže. Start je v poledne.

Kino na autodromu
Letní kina se letos rozmohla. Další netradiční místo pro promítání bude v neděli 2. srpna na autodromu v Mostě. Čeká vás česká komedie 3Bobule a vybrat si můžete i bijákové posezení s vínem.

Rodinný festival
Na neděli 2. srpna připravuje vinařství v Třebívlicích festival pro celou rodinu. Začátek je v 11,00 hodin. Vystoupí Xindl X, Voxel, Pavel Čadek, Čiperkové, Zdeněk Polách & Matýsek.

Energie pro kulturu
Do Kadaně dorazí ve čtvrtek 30. července letní putovní festival Energie pro kulturu. Ve čtvrtek vás čeká divadelní den – Cirk La Putyka, divadlo Naoko a workshop pro děti. Pátek bude hudební – vystoupí Kašpárek v rohlíku, Světlo Kadaň, Hot Pants a Aneta Langerová. Vstup je zdarma, koná se pod hradbami na nábřeží.

ADAC GT Master
Na autodromu v Mostě se o víkendu konají závody mezinárodní série supersportovních vozů ADAC GT. Autodrom bude pro diváky otevřen od pátku do neděle vždy od 9,00 do 17,00 hodin.

Noční prohlídky
Zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku zve tuto sobotu 1. srpna na noční prohlídky. Zámek bude otevřen od 19,00 hodin. Letos se konají bez herců, ale zato si můžete užít zámek ve večerním tichu a osvětlení. Vstupné 80 Kč, děti 60 Kč.

Pivní slavnosti
V Ostrově se v sobotu 1. srpna koná druhý ročník pivní slavnosti Ostrovského pivovaru Rudohor. Čekají vás – kromě piva – hudební vystoupení, stánky s jídlem . Areál pivovaru bude otevřen od 9,00 hodin, hrát budou kapely Tajfun, Atomic či domácí Lazareth Oldies Rock. 

Koncerty
V pátek 31. července koncertuje v letním kině v Bílině kapela Chinaski, začátek v 18,00 hodin.
V Šanovské mušli v Teplicích v sobotu 1. srpna od 16,30 hodin koncertuje Severočeská filharmonie Teplice. Tu můžete slyšet i v pravidelném Letním odpoledním koncertu v pátek od 16,30 hodin v Zahradním domě v Teplicích.

Pochod na Jedlovou
S Českým rozhlasem se můžete vydat v sobotu 1. srpna na další turistický pochod, tentokrát na Jedlovou v Českém Švýcarsku. Připraveny budou dvě trasy, 9 km dlouhá ze sportovního areálu v Jiřetíně pod Jedlovou (pro motorizované), druhá od železniční stanice v Jedlové, která měří 7,5 kilometru. Start ze sportovního areálu je v 10,30 hodin, od železniční stanice v 11,00. Trasy přes Jedlovou a Tolštejn skončí opět ve sportovním areálu, kde bude připraveno občerstvení i kulturní program - od 13,00 hodin vystoupí hudební skupina Harcovníci. Ani jedna z tras nebude výrazně obtížná.

Knihovna slaví
Lounská knihovna slaví 10 let ve svém současném působišti, v čp 1 na Mírovém náměstí. Oslava se koná v sobotu 1. srpna od 16,00 hodin. Uvidíte výstavu fotografií před a po rekonstrukci, připraven je křest knihy Kam s ní – tam s ní autorek Michaely Maxové a Jitky Andrlové, vystoupí Bibi a Bruno dětem, program zakončí večírek se skupinou Prima flám Jiřího Vinše. 

Chvála medu
Na Horním Hradě u Stráže nad Ohří se první srpnovou sobotu konají medové slavnosti. Budete moci ochutnávat med a další včelí produkty a na přednáškách se dozvědět o včelaření. Otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin.

Trhy
Farmářské trhy se tento týden konají v pátek po celý den na náměstí Svobody v Teplicích, v sobotu pak dopoledne na náměstí E. Beneše v Jirkově. V sobotu můžete navíc navštívit pravidelné řemeslné trhy v areálu kláštera v Oseku – od 8,00 do 16,00 hodin.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí

Ilustrační foto: skeeze z Pixabay.