e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 1. až 3. července

publikováno: 29.6.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První prázdninový víkend nemohou chybět programy pro děti nebo volné vstupy za vysvědčení. V Krásném Dvoře se chystají velké slavnosti, v Terezíně pevnosti hrou, v Duchcově můžete nahlédnout do historie módy. Přidáme i pár hudebních tipů.

 

Divadelní cirkus
Na Postoloprtsko dorazí první prázdninový víkend divadelní cirkus Bezevšeho a bude objíždět okolní obce, respektive dětská hřiště. V sobotu 2. července začíná ve 14,00 hodin ve Strkovicích a po hodinách dorazí o Mradic, Dolního Března a Horního Března. V neděli pak ve stejný čas absolvuje trasy Rvenice, Semenkovice, Skupice a Malnice. Vstup je zdarma.

Ledvické léto
V Ledvicích na Teplicku se v sobotu 2. července koná historicky první rockový festival Ledvické léto. Sportovní areál se otevře v 15,00 hodin s kapelou Pekař, dále hraje Argema, Elán kontra band, The Apples, Václav Noid Bárta a Traktor. Vstupenky stojí 600 Kč.

Pohádka na koupališti
Docela velké divadlo z Litvínova se o prázdninách rozjíždí za svými diváky. A potěší i návštěvníky koupaliště v Horním Jiřetíně, kde uvede v sobotu 2. července od 15,00 hodin pohádku Za brankou je drak.

Hopman Triatlon
U Nechranické přehrady se v sobotu 2. července konají triatlonové závody - tedy kombinace běhu, plavání a jízdy na kole. Start bude v autokempu U Hráze ve Vikleticích. Dětský triatlon startuje v 11,00 hodin, v poledne odstartují závody olympijského a sprint triatlonu. Přihlášky najdete zde: https://www.hopmantriatlon.cz/triatlon.

Slavnosti Jana Rudolfa Černína
Jak vypadal život na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku před dvěma staletími, kdy patřil rodu Černínů, se můžete dozvědět o prvním prázdninovém víkendu. Slavnosti Jana Rudolfa Černína nabídnou netradiční prohlídky, tvořivé dílny, divadlo i zážitkový program, kdy se můžete stát hosty majitele panství. Podrobnosti o programu se dozvíte v článku Slavnosti Jana Rudolfa Černína vrátí Krásný Dvůr o 200 let zpět.

Hurá prázdniny
Přivítat prázdniny můžete v neděli 3. července v letním kině v Klášterci nad Ohří. Divadlo Hnedle Vedle pro děti připravilo od 16,00 hodin zábavnou show.

Léto v pevnosti
Program nazvaný Léto v pevnosti aneb zažijte pevnost hrou se koná v sobotu 2. července od 10,00 do 16,00 hodin v Terezíně. Těšit se tak můžete na celodenní program po celé pevnosti, která se vrátí do časů Marie Terezie. Na strážnici Litoměřické brány se můžete seznámit se sapéry, na bastionu 5 vás budou očekávat kanonýři s polním ležením. Pro děti bude připravena zábavná cesta, kde budou plnit úkoly za sladké odměny. Chybět nebude ani občerstvení, prohlídky podzemních chodeb či povídání o pevnosti. Na dělostřeleckých kasárnách se pro otevře muzeum cyklistiky. Na Kavalíru 2 je připravena Velká cena muzea nostalgie, resp. amatérský závod v řízení RC modelů.

Historie módy
Prohlídky zámku Duchcov nazvané Historie módy vás zavedou do nově zrestaurovaných místností jižního křídla, kde se nachází valdštejnské apartmá. O historii zámku a osudech jeho obyvatel vám budou vyprávět průvodci v dobových kostýmech. Prohlídky se konají v sobotu i neděli 2. a 3. července od 10,00 do 17,00 hodin.

Otevřená obora
Obora Fláje v Krušných horách se začátkem července opět otevírá veřejnosti. Přístupná bude od 2. července do 6. července, vždy od 10,00 do 15,00 hodin po značených cestách.

Kam za muzikou
V pátek 1. července koncertuje na Loučkách v Litvínově Marek Ztracený na své Tour de Léto 2022.
V sobotu zahraje na zámku v Pátku na Lounsku od 18,00 hodin kapela Starý šedivý psi.
V sobotu 2. července koncertují na hradě Hněvín v Mostě od 18,00 hodin klavírista Martin Rufer a saxofonistka Sonia Sax.

Dárky za vysvědčení
Ve čtvrtek 30. června bude v Žatci otevřena radniční věž pro všechny děti s vysvědčením zdarma, vyrazit můžete hned po rozdání vysvědčení. Stejně tak mohou děti i s doprovodem vystoupat na městskou věž v Chomutově, otevřeno bude mít od 10,00 do 16,00 hodin.
Ve Funparku v Mostě začíná zábava ve čtvrtek od 11,00 hodin. Po celý den vstupné za polovinu, jedničkáři zdarma. Děti čeká interaktivní program se soutěžemi, zábava s Hopsíkem a jízda na koních.
Program na začátek prázdnin se chystá v pátek 1. července v parku u kostela Panny Marie v Dubí, a to od 15,00 hodin. Děti čeká pohádka s písničkami.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: Zámek Krásný Dvůr.