e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 31. května až 2. června

publikováno: 29.5.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První červnový víkend je pochopitelně plný akcí pro děti. Svůj svátek si mohou užít s Fíkem i drakem, s vinaři, hokejisty, s vláčky, na blátě, ve skanzenu, na zámku… Pro dospělé přidáme také guláš, pivo, víno i sport a flerjarmark.

Den kouzel a čarování
Sérii pozvánek na dětské oslavy začneme  v Litvínově, kde se v neděli 2. června koná den plný kouzlení a čarování. Už v 9,00 hodin se otevírají zámecké dílničky, v 10,00 hodin začíná kouzelnická show a čarovné vystoupení. Od 11,00 a 13,00 hodin se koná bublinkový workshop a od 15,00 hodin bublinková show na sále. Od 10,00 do 16,00 hodin si děti mohou zařádit na skluzavce.

Den v chrámu
Dětský den si můžete užít v Chrámu Chmele a Piva v Žatci, a to v sobotu 1. června od 13,00 hodin. Program začne pohádkou a děti čekají zábavné soutěže, ukázky a kurzy historických tanců, kterými bude provádět tanečnice Srdcové Eso. Na závěr je připraveno skotačení s dětmi v tanci s Ohřinkou a tanečnicí. Program končí v 17,00 hodin.

Den s Březenským drakem
Další skvělý den je pro děti připraven v sobotu 1. června v Březně na Chomutovsku. Program nazvaný Super den s Březenským drakem připravily Severočeské doly společně s obcí u ojedinělé industriální památky, kterou je vysloužilé kolesové rýpadlo. Děti čeká bohatý kulturní program plný soutěží a atrakcí, vystoupení zpěváka Pavla Callty, autogramiáda závodníky Rallye Dakar a další. Více se dozvíte v článku Děti čeká super den s březenským drakem.

Narozeniny Maxipsa Fíka
V sobotu 1. června narozeniny slaví Maxipes Fík, oblíbená pohádková postava Rudolfa Čechury, a oslaví je společně s dětmi v Kadani. Oslavy se budou odehrávat na nábřeží Maxipsa Fíka, kde budou nejrůznější atrakce pro děti, a v Amfíku, tam od od 13,00 hodin začínají gratulace se zábavným programem v Amfíku. Více o programu zde.

Den dětí na zámku
Dalším místem, kam můžete s dětmi o víkendu vyrazit, je zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Slavit se tu bude v neděli 2. června od 10,00 do 17,00 hodin. Vystoupí zpěvačky Heidi Janků a Lada Fejferová s písničkami pro děti, kejklíř Ignis, připraveny budou soutěže a dětský animační program. Vstupné dobrovolné.

Hornický dětský den
Na sobotní den chystá program též Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu. Na programu je třeba rýžování granátů, zkoušky dovednosti dolování rudy, jízdy na mašince a drezíně, představí se vojenská technika i báňští záchranáři, vše doplní tradiční soutěže. Do skanzenu vás dopraví vláček zvaný Hurvínek, který jede z Mostu v 9,25 hodin a zpět se vrací ve 13,50 hodin. Jízdenky jsou k vyzvednutí v mosteckém infocentru. Program bude probíhat od 10,00 do 14,00 hodin.

Den dětí ve skanzenu
Na první červnový den si připravil program také skanzen Stará Ves v zooparku v Chomutově. Téma bude sportovní. V rámci projektu Atletika pro celou rodinu si můžete přijít zasportovat nebo poslechnout kapelu Úlet či podívat se na Sváťovo dividlo. Program začíná ve 13,00 hodin, vstup je s platnou vstupenkou do zooparku.

Dětský den v horách
Ve Vejprtech v Krušných horách budou slavit dětský den už 31. května, a to na sále kulturního domu. Děti čeká diskotéka a klauni, vstup je zdarma, začátek v 15,45 hodin. V Českých Hamrech pak bude dětský den v sobotu od 14,00 hodin u hotelu Habsburg. Děti čeká komediální kouzelnická show, vstupné 100 Kč včetně občerstvení. Po dětském programu se pobaví i dospělí na grilparty s živou hudbou.

Den s hokejisty
Malí fanoušci mohou vyrazit na dětský den s Vervou, tedy HC Verva Litvínov. Kkoná se na zimním stadionu v Litvínově v neděli 2. června od 13,00 hodin. Čeká vás odpoledne plné sportovních a zábavných her s hráči A-týmu, pěnová party, opékání buřtů, muzika. Bavit se bude s dětmi i maskot Vervák a chybět nebude autogramiáda hráčů. V případě nepřízně počasí se akce přesune na zimní stadion. 

Den ve vinařství
Vzít děti do vinařství? Proč ne, když tam pořádají den dětí. Konkrétně do vinařství Johann W. V Třebívlicích, kde se program pro děti chystá na sobotu 1. června od 14,00 do 18,00 hodin. V programu je klaun Kristyán a pes Maxmilián, Sváťovo loutkové dividlo, jízdy na koni, soutěže… Vstup zdarma.

Den s vláčky
Oslava Mezinárodního dne dětí se koná též v železničním muzeu ČD v Lužné u Rakovníka v sobotu 1. června. Součástí je tradiční jízda parního vlaku Papoušek z Loun přes Žatec do Lužné – odjezd z Loun v 7,55 hodin, Postoloprty 8,27 hodin, Žatec 9,12 hodin. Zpět vlak odjíždí v 15,10 hodin. Jízdné na celou trasu stojí 160 Kč, děti do 15 let 100 Kč, do 6 let zdarma.

IQlandia v kraji
Na dvou místech se otevře výstava pro zvídavé děti z libereckého parku iQlandia. Od soboty 1. června můžete navštívit výstavu, která představuje hravou formou záhady lidského těla nebo fyziky, v mostecké knihovně.  
Putovní výstava Hry a klamy bude umístěna též v chomutovském muzeu a galerii Lurago v chomutovské knihovně. I tato výstava se otevírá v sobotu 1. června a návštěvníci si na ní budou moci vyzkoušet velké množství hlavolamů a fascinujících experimentů. 

Koncert v klášteře
Tento víkend zavítá Hudební festival Ludwiga van Beethovena do Oseka. V klášteře se v neděli 2. června od 16,00 hodin koná koncert komorního sboru Martinů Voices, který představí černošské spirituály. Vše o koncertě se dozvíte ve Speciálu Jubilejní Beethoven

Flerjarmark
V areálu mosteckého muzea se bude v sobotu 1. června konat flerjarmark spojený s dětským dnem. Zahrada a vnitřní prostory opět ožijí trhem ručně vyráběných výrobků více než čtyřiceti prodejců. Děti si budou moci projít pět stanovišť se zajímavými disciplínami. Po jejich absolvování budou odměněni sladkou odměnou. Dopoledne vystoupí žáci a studenti místních škol, budou výtvarné dílničky, v tělocvičně budovy muzea se bude cvičit jóga. Odpoledne se svými výrobky budou prezentovat obory středních škol, oddychová zóna nabídne hudební aktivity (kruhové bubnování a tibetské mísy). Bude možnost se projet na ponících. Otevřeno bude od 10,00 do 18,00 hodin, vstupné 30 Kč, děti 20 Kč.

Výstup na věž
Noční výstup na vyhlídkovou věž kostela Církve československé husitské v Duchcově zahájí prohlídkovou sezónu 2019. Noční Duchcov si můžete přijít prohlédnout od 21,00 do 22,00 hodin. Věž bude otevřena vždy od úterý do neděle od 11,00 do 15,00 hodin.

Folkový večer
Půvabné výletní místo Lužerady u Loun bude v sobotu 1. června hostit folkový večer. Zahrají Jindra Kejak, Miroslav Paleček, Ivo Jahelka a Skupina 4cenová. Začátek v 17,00 hodin, vstupné 200 Kč, vstupenky pouze v předprodeji ve Farmářském obchůdku Na Hradbách.

Duch hlíny
Nejen mezinárodní den dětí, ale také mezinárodní den bláta, můžete oslavit v sobotu 1. června. Prostor k tomu nabízí Archeologický skanzen v Březně u Loun. Od 10,00 do 18,00 hodin si můžete vyzkoušet archeologické experimenty – výpal keramiky, ukázky pravěké kuchyně, stavění z hlíny. Chybět nebude ani velké bahnění a přednáška keramika v pravěku. Vstupné je dobrovolné, doporučeno 60 a 40 Kč.

Truck Week
V Panenském Týnci na Lounsku se od pátku do neděle koná sraz všech milovníků velkých aut. Na letišti bude spousta stánků s občerstvením a truck doplňky. V sobotu vstup dětí zdarma a soutěže pro děti.

Cyklistická tour
V Žatci se ve čtvrtek 30. května zastaví na své cyklotour Josef Zimovčák. Charitativní jízda z Aše do Znojma měřící přes 1200 km nazvaná Na kole dětem pomáhá onkologicky nemocným pacientům. Na náměstí Svobody bude probíhat cykloprogram pro děti od 15,45 hodin. Další trasa bude mířit do Zíchovce u Loun.

Karlovarský karneval
Pokud zamíříte o víkendu do Karlových Varů, můžete si užít karnevalovou atmosféru. Pestré dění v lázeňském městě odstatuje v pátek 31. května na Mlýnské kolonádě projekte ZUŠ open, kde zazpívá přední česká operní pěvkyně Magdalena Kožená. V sobotu 1. června potom od 1,:30 hodin začne před hotelem Thermal Food festival a Dětské karnevalové odpoledne. Ve 14,00 hodin zahájí Karneval karnevalový průvod městem na třídě T. G. Masaryka s divadelními zastávkami u hlavní pošty, hotelu Thermal a zakončí vyhlášením krále Karnevalu na Mlýnské kolonádě. Na závěr zahraje na Mlýnské kolonádě Big Band Šmeralka pod vedením Milana Krajíce.

Milada Run
Na jezeře Milada u Ústí nad Labem se v sobotu 1. června běží závod Milada Run. Trasy vedou kolem jezera nenáročným terénem, běží se ½ maratón, závody na 10 a 5 km, rodinné i dětské závody. Registrace začínají v sobotu od 9,30 hodin, první dětské závody startují v 11,00 hodin, dospělé po poledni. V rámci závodu proběhne od 11,00 do 16,00 hodin na hlavní pláži jezera den plný zážitků pro celou rodinu pod názvem Milada Active Park. Můžete se těšit na dětskou zónu, bubenickou show, soutěže a hry pro děti, skákací hrad, trial show, autogramiádu olympioniků, půjčovnu paddleboardů, fotokoutek, ukázky hasičů a mnoho dalšího. Vstup je zdarma.

Litoměřický hrozen
V Litoměřicích na hradě se v sobotu 1. června koná vinařská přehlídka. Od 13,00 do 22,00 hodin představí své produkty vinaři z Čech a Moravy. O hudební doprovod ochutnávek se postará Áda Škarda Band a klavírista a dirigent Jiří Knote. Vstupné je 100 Kč, žetony na ochutnávky v ceně 5 Kč/ks.

Litoměřická muzejní noc
A ještě jednou Litoměřice, tentokrát program na páteční večer, kdy na mnoha místech města proběhne tradiční festival Muzejních nocí. Pestrý program návštěvníkům nabídne Oblastní muzeum v Litoměřicích, Severočeská galerie výtvarného umění, Knihovna K. H. Máchy, Informační centrum, Dílna ručního papíru a Kinoklub Ostrov. Program začíná v 17,00 hodin a čekají vás přednášky, historická módní přehlídka, filmy či tvořivé dílny.

Guláš a pivo
V Lovosicích se koná první gulášový festival společně s pivním koštem. Obě akce probíhají v sobotu 1. června na Václavském náměstí. Soutěžit se bude o nejlepší kotlíkový guláš, vařený přímo na místě. Program začíná v 9,00 hodin a prodej degustačních porcí začne ve 13,30 hodin. Soutěže se účastní tříčlenné týmy, je nutné se předem přihlásit.

 

Foto: Oblastní muzeum v Mostě.