e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Otevřeno 2015 – koktejl různých hudebních a divadelních příchutí

publikováno: 29.5.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Pavlína Skopová

Sdílet: facebook twitter google+

Směs nejrůznějších hudebních žánrů, řada pódií na různých místech města, méně známé kapely spolu s renomovanými jmény, balet, netradiční divadlo pro náročné i obyčejná (vlastně vždy trochu neobyčejná) jevištní legrace – to jsou osvědčené ingredience, z nichž se už podvanácté letos namíchá oblíbený kulturní mix – multižánrový festival Otevřeno. Začíná v Chomutově již dnes a potrvá až do 6. června. AKTUALIZOVÁNO

V úterý dorazila od pořadatele tato zpráva: V programu festivalu Otevřeno dochází k významné změně. Sobotní koncert zrušila z důvodu rozpadu skupina Nylon Jail. Podařilo se nám zajistit více něž důstojnou náhradu, kapelu PRAGUE CONSPIRACY. Začátek koncertu po vystoupení slovenských hvězd KORBEN DALLAS, tedy ve 21,30 na podiu před Městským divadlem.

„Vždy se snažíme představit umělce, kteří jsou možná méně známí, ale rozhodně osobití, zajímaví,“ přibližuje základní myšlenku festivalu Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov, která akci pořádá. „K tomu zveme kapely nebo osobnosti, které si už vydobyly jméno a jsou tak zárukou kvalitní produkce.“

V posledních letech přibyla k místům, kde se festival odehrává, Hřebíkárna na okraji Chomutova. Ta je vyhrazena muzice. V pátek 29. května tu zahájí Otevřeno známá punkorocková seskupení Plexis, Znouzectnost a Totální nasazení. V sobotu 30. května pak přijde na řadu rock v různých podobách, nejprve v podání kapel představujících mládí (Bags, Fast Food Orchestra, IAN, Poletíme?), pak se naopak představí ti, kteří už po desetiletí píší historii této muziky (Blue Effect, Lešek Semelka, Framus Five).

Vlastní zahájení ve městě patřívá už tradičně první červnový čtvrtek večernímu tanečnímu představení chomutovské ZUŠ, letos to bude neoklasická Coppélia. Ještě před ní tentokrát diváky pobaví skvělý komik Radim Novák coby Sketchman a divadelní nabídku uzavře v sobotu pouliční divadlo 100 opic s představením Cháronovi blázni.

Festival Otevřeno se po mnohaleté pauze vrací na letní kino. Tady vystoupí v pátek 5. června asi největší tahák této kulturní přehlídky, skupina Tři sestry, která se v Chomutově zastavuje na počátku své koncertní šňůry k 30. narozeninám. Na některých koncertech turné ji doprovází slovenští Horkýže Slýže a pražský Doktor P. P., kteří nebudou chybět ani na chomutovském pódiu.

Hudebním předělem pátku a soboty bude půlnoční koncert pop-rockové formace Eddie Stoilow v Kulisárně. Sobota 6. června pak nabídne další tři zajímavá hudební seskupení – Nylon Jail, Korben Dallas a End Of Scream. Co mají společného? Na první pohled nic – každá kapela je z jiných končin a hledá inspiraci v jiných hudebních zdrojích.  Něco však přece – jsou zajímavé, jsou osobité, vybočují z hlavního proudu, slibují nevšední zážitek, zkrátka vybočují z hlavního proudu a kladou důraz na kvalitní výkony. A tím jsou vlastně zosobněním myšlenky a záměru celého multižánrového festivalu Otevřeno. „Celkově jsme připravili tři odlišné druhy divadla a řadu koncertů různých hudebních stylů i takových, které se zařazení do některé hudební škatulky vymykají. Věřím, že diváci a posluchači si v té směsi  najdou něco, co je potěší a těšíme se, že dorazí v hojném počtu. Jejich spokojenost je totiž rozhodujícím kritériem pro spokojenost vystupujících umělců i organizátorů,“ uzavřela své pozvání na letošní Otevřeno V. Flašková.

Celý program najdete na webu pořadatele.