e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V ulicích Loun se chystá unikátní výstava fotografií

publikováno: 29.4.2015, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

Velice zajímavou výstavu připravuje na začátek května trojice lounských patriotů – Vladimír A. Hons, Jaroslav Rychtařík a Bořek Zasadil. Má název „Bylo tu…, není tu…“ a v ulicích města nabídne pohled na zrekonstruované historické fotografie města Louny. Do minulosti se můžete vydat 7. a 8. května.

Fotografie budou vystaveny na sedmnácti místech v centru města a zvláště mladší budou asi překvapeni neuvěřitelnou proměnu některých částí města. Tato unikátní výstava proběhne ve dnech 7. května (12,00 – 18,00 hodin) a 8. května (10,00 – 16,00 hod). Mapka s rozmístěním panelů bude k dispozici v Městském informačním centru na Mírovém náměstí v Lounech. Oficiální zahájení a představení tvůrců výstavy se uskuteční v 15,00 hodin v Městské knihovně, kde můžete vidět film režiséra Josefa Císařovského Příběh jedné asanace a bourání Loun.

U příležitosti této atypické výstavy je vydána pohlednice, na které je pohled na dům stavitele Grúnera v ulici Na Valích. Jedná se o fotomontáž pohlednice z roku 1910 a současnou realitu.

Foto: Bořek Zasadil