e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Cyklotrasa ze Žatce na Nechranice má být hotová příští rok

publikováno: 29.3.2021, kategorie: Turistika, autor: Tomáš Kassal/redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dvoukilometrový úsek cyklostezky Ohře, od dokončené části u libočanského železničního mostu směrem na Nechranice, by se měl začít stavět nejspíš příští rok. Právě v roce 2022 by mohla být hotová celá cyklotrasa od Žatce k vodní nádrži Nechranice.

Stavba tohoto dvoukilometrové úseku na žateckém katastru bude ztížená kvůli tomu, že Správa železniční dopravní cesty chystá kompletní rekonstrukci železničního mostu u Libočan. Ve stejné době tam proto nebude možné stavba i cyklostezky. „Část kolem mostu se proto může dělat až poté, co SŽDC dokončí most. Pokud budeme připraveni dříve, začneme nejdříve s pracemi na zbývající části úseku,“ řekl místostarosta Žatce Radim Laibl.

Ač je budování Cyklostezky Ohře jako celku projektem Ústeckého kraje, Žatec se ujal už před lety ujal stavby na svém katastru, aby pomohl budování celé trasy urychlit. Úsek, který se nyní připravuje a měl by být hotový nejpozději příští rok, naváže u Stroupče na úsek připravovaný Ústeckým krajem, který má být také nejpozději příští rok hotový. Poslední část u Nechranické přehrady zajišťuje obec Březno, tam stavba začne v nejbližší době.

Přímo v Žatci je cyklostezka už z větší části dokončená, některé propojky váznou na majetkových vypořádán pozemků. V závěru loňského roku instalovalo město Žatec u cyklostezky úschovny kol, odpočívadla a griloviště