reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tradiční studentská sbírka potravin trhala rekordy

publikováno: 29.1.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Jan Panocha

Sdílet: facebook twitter google+

Již po šesté uspořádali mostečtí studenti sbírku potravinové pomoci pro klienty Diakonie ČCE - Střediska sociální pomoci v Mostě. Studentům středních škol se v prosinci a lednu podařilo shromáždit zásoby trvanlivých potravin, které jsou určeny ženám a dětem z Azylového domu v Mostě a také klientům zapojeným do programu sociální práce v ohrožených rodinách.

Sunary, dětské výživy, těstoviny, rýži či trvanlivé mléko budou sociální pracovníci postupně rozdělovat potřebným klientům. „Množství potravinové pomoci je letos opravdu značné, dokonce jsme překonali loňský rekordní objem vybraných potravin. Umožní nám to zabezpečit naše klienty na delší dobu,“ oceňuje studentskou iniciativu Monika Lecková, vedoucí programu práce v ohrožených rodinách.

Jan Panocha, vedoucí Azylového domu pro ženy a matky s dětmi v tísni dodává: „Studenti navíc vybrali také finanční částku, díky níž můžeme další potraviny ještě přikoupit. Všem účastníkům sbírky, organizátorům, studentům i pedagogům velmi srdečně děkujeme.“ Na sbírce se podíleli studenti Střední školy InterDACT Most a dále Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy.