e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoce 2018: V Annabergu se v pátek roztočí vánoční pyramida

publikováno: 28.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Součástí vánočního trhu v Annabergu je pyramida s vyřezávanými figurkami připomínajícími historii města. Jednou ročně postavy ožívají, sestoupí z podstavce a představí se návštěvníkům. Stane se tak v pátek 30. listopadu, kdy v saském Annabergu začnou vánoční trhy.

Zdejší trhy patří nejvýznamnějším trhům v Německu. V centru Krušných hor každoročně ožívá vánoční poselství ruku v ruce s hornickými zvyky. Trh bude otevřen od 30. listopadu do 23. prosince od pondělí do čtvrtku od 10,00 do 19,00 hodin, o víkendu pak do 20,00 hodin.

Slavnost roztočení vánoční pyramidy se koná v pátek v 17,00 hodin. Na sobotu 1. prosince od 18,00 hodin se pak chystá adventní troubení před kostelem svaté Anny, významné pozdně gotické stavby, jejímž je autorem stavitel mosteckého kostela.

Dětem je určen program v neděli 16. prosince - Advent se skřítky, kde se mohou setkat s německým "vánočním mužem". Program na tržišti se koná od 16,00 hodin.

Vrcholem adventního programu v Annabergu je velký hornický průvod v neděli před Štědrým dnem. Každoroční hornický průvod čítá více než 1 300 osob v krojích z celého Saska a z dalších hornických regionů Spolkové republiky Německo. Poté, co průvod projde ve 13,30 hodin městem, shromáždí se všichni hudebníci hornických spolků před působivou siluetou kostela Sv. Anny a společně zahrají velký hornický koncert.

Foto: Tourismusverband Erzgebirge e.V