e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutov: Podkrušnohorské vánoční město

publikováno: 28.11.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Ve vánoční město se promění v prosinci centrum Chomutova. Město chystá jako každý rok nádhernou výzdobu i pestrý vánoční program, který bude trvat celý prosinec. Od první adventní neděle bude zářit vánoční strom a v pondělí 5. prosince se otevře a rozsvítí i vánoční trh. Letošní novinkou je vánoční bobování.

Chomutovské Vánoce odstartuje v neděli 3. prosince od 16,30 hodin rozsvícení vánočního stromu s programem nazvaným Čekání na andělské světlo.

Vánoční trh nabídne tradiční vánoční speciality jako je svařené víno nebo oblíbený trdelník, vánoční dekorace, ale také drobné dárky pro malé a velké z Ježíškovy pošty. Vánoční trh bude mít letos nové osvětlení, které se rozsvítí 5. prosince. K tomu je ale zapotřebí, aby v pět hodin odpoledne dorazilo na náměstí dostatek andělů, kteří s rozsvěcením pomohou. Součástí trhu bude živý betlém, zvonička pro štěstí, projížďky kočárem a Ježíškova pošta, kde se budou razítkovat vánoční přání a pohlednice.

Pro následující adventní týdny pak vyroste na náměstí vyhřívaný stan s pódiem, kde se ve všední dny budou vždy od 16,30 do 19,00 hodin střídat děti, žáci a studenti škol v Chomutově se svými vystoupeními. Během víkendových dní pak bude probíhat program už od 10,00 hodin a nabídne pohádková představení, hudební nebo taneční vystoupení. Kulturní program potrvá až do soboty 23. prosince.

chomutov_vanoce_namesti.jpgSpeciální program nazvaný Staročeské Vánoce se bude konat druhý adventní víkend 9. a 10. prosince, kdy budete moci obdivovat nádherný dvanáct metrů dlouhý betlém s malovanými postavami. Tržiště doplní řemeslné stánky a v programu třeba vánoční hra Putování za Ježíškem a skeče pouličního divadla Bída v tradičních vánočních pohádkách.

Třetí adventní neděli 17. prosince se otevře rybí trh s vlastním doprovodným programem v nově vyzdobeném parčíku u radnice. Letošní novinkou, o které vás budeme ještě informovat, je Vánoční bobování od 17. do 23. prosince. Čekání na Ježíška si na Štědrý den můžete zkrátit u živého Betlému. Poklonit se Ježíškovi přijďte na náměstí 1. máje mezi 11. a 15. hodinou.

Vánoční atmosféru ve městě si ale můžete užívat až do 30. prosince, třeba vyrazit s přáteli na náměstí na svařené víno nebo projížďku kočárem (vždy od 13,00 do 18,00 hodin).

Návštěvu chomutovského trhu můžete spojit i s dalšími předvánočními programy ve městě. Ve sklepení galerie Špejchar se opět otevře čertovská výstava, v atriu SKKS budou k vidění vánoční stromky, zdobené dětmi mateřských škol, a kostelem svatého Ignáce budou znít tradiční adventní koncerty. V budově historické radnice otevře jako každoročně chomutovské muzeum vánoční výstavu. Nádherně nasvícené město si budete moci prohlédnout z městské věže u kostela Nanebevzetí Panny Marie, která bude během adventu mimořádně otevřená.

Kompletní program Chomutovských Vánoc najdete zde.

Foto: H. Fučík a S. Král, město Chomutov.

P.I.