e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pam z Brooklynu přiveze do Jirkova čtyři české muzikanty a svůj nádherný hlas

publikováno: 28.10.2016, kategorie: Hudba, autor: Jitka Viziová

Sdílet: facebook twitter google+

Kdosi ji nazval bílým plamenem černého soulu. Její plný vokál přirovnávají k velkým hlasům Beyoncé, Adele či Pink. A při své šňůře po českých městech slibuje „rockový nápřah s jazzovým hábitem“. To je americká zpěvačka Pam Steebler, která s českou doprovodnou kapelou přijede v úterý 1. listopadu koncertovat do Jirkovského divadla.

Původem kanadsko-brazilská zpěvačka je vnímána jako velký talent soul-jazzové scény. V pěti letech začala zpívat v kostelním sboru a ve dvanácti napsala svou první píseň. Nějaký čas vystupovala jako vokalistka pro jiné umělce a kapely, nakonec se ale absolventka světoznámé Berklee College of Music osamostatnila. Nedávno dokonce vydala své debutové sólové EP „Give In“, pojmenované po jedné z jejích pěti originálních písní.

Americké turné už má zpěvačka (žijící dnes v newyorském Brooklynu) za sebou. A vydala se do Evropy. Pro podzimní šňůru se obklopila čtyřčlennou doprovodnou kapelou (kytara, klávesy, baskytara, bicí), kterou vede český jazzový pianista Marek Novotný. Svoji českou koncertní sérii začíná 24. října a zazpívá i v Praze, Brně či Ostravě. A také v Jirkově. Koncert Pam Steebler band se koná v úterý 1. listopadu v divadle, začíná v 19,00 hodin. 

Vstupné je 150 korun, lístky budou ke koupení v divadle přímo v den koncertu.