reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Exhumace mrtvého Trabanta: pomozte v sobotu vyprostit vrak z přírody

publikováno: 28.10.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Jan Kvapil

Sdílet: facebook twitter google+

Občanské sdružení Středohoří sobě pořádá v listopadu dvě zajímavé akce, na které je zvána veřejnost. První se koná hned první listopadový den - pokud máte dost sil, můžete vyrazit na vykopávky - vykopávat se bude starý trabant z Divoké rokle. Následující sobotu pak sdružení chystá exkurzi do Lázní Kyselka v Bílině.

Sobota 1. listopadu 2014, 10,00 hodin - Tajemství mrtvého Trabanta III:  Translatio.

Pomozte odklidit vrak Trabanta z přírodní památky Divoká rokle nad Mojžířem u Ústí nad Labem. Během září se ho podařilo exhumovat (vykopat - dokonce nadvakrát!) a rozpitvat (rozřezat). Nyní je třeba kusy železa, umělé hmoty a kol odnosit z rokle. Každá ruka (v pracovní rukavici) vítána! Pevná obuv nebo holiny doporučeny. Sraz je v 10,00 hodin na konečné trolejbusu č. 57 v Mojžíři. 

Sobota 8. listopadu 2014, 10,00 hodin- Exkurze do Lázní Kyselka

Pojďte se seznámit s historií, současnotí i budoucností slavného lázeňského areálu a stáčírny neméně slavné minerálky v Bílině Kyselce. Zasvěceným průvodcem nám bude manager marketingu BHMW CZ a.s. Karel Bašta. Sraz je před budovou stáčírny u železničního přejezdu. Délku exkurze odhadujeme na 2 hodiny, ale je možné, že bude i delší. V návaznosti na exkurzi lze individuálně objevovat více i méně skrytá zákoutí lázeňského parku a blízkého okolí.