e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letošní Běh naděje byl i vzpomínkou na spolužáka Martina

publikováno: 28.9.2009, kategorie: Zajímavosti, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 26. září se v Lounech uskutečnil druhý ročník Běhu naděje, jen pro připomenutí, je to volné pokračování Běhu Terryho Foxe. Kanadští pořadatelé měli totiž neúměrné veliké finanční požadavky za logo běhu a tak vznikla nová česká varianta akce pod názvem Běh naděje. I tentokrát se na akci organizačně podílela Základní škola J.A.Komenského na Pražské ulici a Sokol Louny.

A i tentokrát se startovné z tohoto běhu věnovalo na výzkum rakoviny. Tento ročník byl také uspořádán na počest Martina Šebesty, žáka pořádající školy, který loňského roku podlehl této zákeřné nemoci... Také letošní nesoutěžní běh měl tři kategorie.

Nejdříve se na trať historickou částí města vydali senioři, kteří v rámci procházky měli za úkol i odpovědět na některé otázky z historie města. Krátce po seniorech vyjeli na trať podél řeky Ohře do Lužehrad, Vršovic a zpět do Loun cyklisté, na ně čekalo zhruba osm kilometrů. No a nakonec se na start postavili běžci všech věkových kategorií, přítomni byli jak tradiční účastníci, tak i nováčci včetně jednoho zahraničního běžce.

Abychom splnili zpravodajskou povinnost, běh byl nesoutěžní, takže zvítězil každý, kdo doběhl, dojel či došel do cíle. Zde byla pro každého připravena symbolická medaile, kterou předal starosta Jan Kerner a dlouholetý cvičitel a činovník lounského Sokola Eduard Bartoš. V řeči čísel se letošního ročníků zúčastnilo celkem 386 sportovců, z toho 43 seniorů a 40 cyklistů. Na závěr byla připravena tombola, ceny darovali sponzoři Běhu naděje.