e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 30. července až 1. srpna

publikováno: 28.7.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední červencový víkend ožívají památky Hradozámeckou nocí – můžete vyrazit na Stekník, Červený Hrádek, nebo do Libochovic a Duchcova. Pro mlsné přidáme festival čaje, vinařskou přehlídku a food festival.

Hradozámecká noc
Letošní Hradozámecká noc, která zpřístupňuje památky ve večerních hodinách, se přesunula z konce srpna na konec července. Na zámku Stekník na Žatecku se budete v sobotu 31. července moci přenést do epochy osvícenství a zažít atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi. Podrobnosti v článku Hradozámecká noc na Stekníku přenese do dob osvícenství.
Další Hradozámeckou noc chystá zámek Libochovice, kde od 19,00 hodin vystoupí na nádvoří Divadelní spolek Ty-já-tr.
K Hradozámecké noci se připojí také zámek Červený Hrádek u Jirkova. V sobotu se můžete těšit na prohlídky zámku s kostýmovanými průvodci, rytířský turnaj, sokolníky, dobové tance, kejklíře, barokní ohňostroj, dobovou hudbu, dobové hry pro malé i velké, vlajkovou a bubenickou skupinu, ukázky řemesel a stánky s občerstvením. Začátek akce ve 14,00 hodin.

Z hor na zámek
TJ Sokol Hora Svaté Kateřiny pořádá v sobotu 31. července turistický pochod na státní zámek Jezeří, a na to jako memoriál paní Aničky Šecové. Procházka je vhodná i pro malé děti či kočárky. Sraz je v 9,00 hodin na náměstí v Hoře Svaté Kateřiny, odkud se pojede linkovým autobusem do Nové Vsi v Horách. Ve 13,00 hodin se pak můžete vrátit autobusem zpět, cena za dopravu je 50 korun. Přihlášky na tel: 605 50 70 92 - Nikola Vigová. 

Řezbářský plenér
Umělecká akce pro veřejnost se koná v Pohádkovém lese v Bílině. Od 10,00 do 18,00 hodin v sobotu 31. července se tam budou vyřezávat nové sochy. Vystoupí Panoptikum Maxe Fische a jsou připraveny zábavné atrakce pro děti a kavárna.

Sochařské sympozium
A umělecké sympozium podruhé. V sobotu 31. července vrcholí na Lesné v Krušných horách Krušnohorské sochařské sympozium. Sochařští mistři tam vytváří dřevěné sochy pro venkovní šachy a znamení zvěrokruhu.

Kočičák v parku
Muzeum československého opevnění na Kočičáku přiveze v sobotu ukázky výzbroje, techniky i svých aktivit do centra Chomutova. V městském parku se od 15,00 do 18,00 hodin koná Odpoledne s muzeem.

Čajový festival
Milovníci čaje by měli v sobotu 31. července dorazit do Kadaně. Na Studentském náměstí se koná od 10,00 hodin pátý ročník Festivalu čajových nadšenců. Kromě množství čaje vás čekají také ukázky a workshopy – samurajové, lukostřelba, Jiu Jitsu, ukázky kimona, japonské tance a hudba. Vstup zdarma.

Otevřený kostel
V sobotu 31. července se otevře návštěvníkům kostel, který je posledním pozůstatkem zaniklé vsi Mikulovice u Klášterce nad Ohří. Odpoledne se tam koná výstava soch a obrazů. Z Klášterce pojede do Mikulovic autobus. Podrobnosti v dnešním článku.

Prohlídky ve skanzenu
Archeologický skanzen Březno u Loun pořádá po celé prázdniny komentované prohlídky Archeologické léto. Začínají vždy v sobotu a neděli od 10,00 a 14,00 hodin a není třeba se na ně předem objednávat.

Vejprtská pouť
Ve Vejprtech v Krušných horách se koná 16. pouť. Program bude probíhat 31. července od 14,00 hodin na dvou místech – na náměstí TGM a na Kostelním náměstí. Tématem dětského programu v parku Kostelního náměstí budou piráti, na hlavním pódiu na náměstí TGM bude hrát dechovka, country kapela Kliďánko a na závěr revival AC/DC. Ve 22,00 hodin se koná ohňovo-světelná show. Mezi 15. a 20. hodinou budou probíhat jízdy mašinkou po okolí Vejprt.

Večerní prohlídky
Na sobotní večer chystá zámek Duchcov netradiční večerní prohlídky spojené s životem a smrtí manželského páru Jiřího Viléma Valdštejna a Antonie Pascaliny Metternichové, kteří obývali zámek Duchcov ve druhé polovině 19. století. Námětem těchto netradičních prohlídek je soudní proces o majetek, jenž proběhl po smrti hraběte Valdštejna v roce 1890 a dobovým tiskem byl podrobně zdokumentován. Prohlídky začínají v 18,00 hodin a poslední půjde ve 22,00 hodin. 

Vinaři na zámku
Zámek Pátek nad Ohří hostí v sobotu 31. července vinařské trhy. Letos svá vína v zahradě zámku představí Vičické vinařství Mikulášek, Vinařství Němeček z Března u Chomutova, Wilomenna z nedalekých Chlumčan u Loun a Vinařství Kubíček z Třebenic. Můžete si také prohlédnout zámek a v areálu i stanovat. Začátek v 10,00 hodin.

Lounský Food festival
Další příležitostí pro všechny mlsné budou food festival v Lounech na Mírovém náměstí, který se bude konat v sobotu 31. července od 10,00 do 21,00 hodin.  Festival nabídne špičkové pokrmy a zábavný doprovodný program pro celou rodinu. Těšit se můžete třeba na burgery, mexickou kuchyni, české preclíky, rolovanou nebo kuličkovou zmrzlinu a chybět nebudou lounské pivovary.

Novoveské slavnosti
V Nové Vsi v Horách na Litvínovsku se konají v sobotu 31. července slavnosti, které startují v parku u obecního úřadu v 15,00 hodin. Program pro děti i dospělé doprovodí dvě revivalové kapely - Lucie a Michal Tučný a Poslední kovbojové.

Hudba a festivaly
Na Loučkách v Litvínově koncertují v pátek 30. července večer Tři sestry.
Ve Stromovce v Lounech se v sobotu od 17,00 hodin koná Rock Fest Bahno, na kterém zahrají Tlustá Berta, Ozzy Osbourne Revival, Uriah Heep Revival, Whitesnake Revival, Coda. 
Na letní scéně na teplickém letišti koncertuje v pátek od 19,00 hodin kapela J.A.R.
V teplické šanovské mušli si můžete v sobotu 31. července od 16,30 hodin poslechnout lázeňský koncert v podání Krušnohorské dechovky.
V Zahradním domě v Teplicích se v pátek od 16,30 hodin koná letní odpolední koncert Severočeské filharmonie Teplice.
V rámci festivalu Otevřeno v Chomutově se v pátek od 19,00 hodin koná v Hřebíkárně ska koncert kapel V3SKA, Fast Food orchestra a Smola a hrušky.
Písničkář Vladimír Merta společně s kapelou Hromosvod vystoupí v pátek od 19,00 hodin v zahradách Františkánského kláštera v Kadani.
V Třebívlicích ve vinařství v pátek koncertuje Ben Cristovao a tuto sobotu skupina Monkey Business.
V Botanické zahradě v Teplicích si můžete poslechnout v sobotu od 17,00 hodin Miroslavu Časarovou a soubor Trombonetta Praha.

Foto: Státní zámek Stekník.