e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Velká hradozámecká inventura na zámku v Benešově nad Ploučnicí

publikováno: 28.7.2015, kategorie: Památky, autor: Michaela Hlinková

Sdílet: facebook twitter google+

Zámek v Benešově nad Ploučnicí se letos připojil k projektu „Po stopách šlechtických rodů, tedy Velká hradozámecká inventura“. Výstava přibližující záchranu cenného zámeckého komplexu v Benešově nad Ploučnicí je v recepci Horního zámku veřejnosti zpřístupněna do soboty 25. července. V sobotu 1. srpna návštěvníky čeká Noční prohlídka kouzelného zámku.

Areál Státního zámku Benešov nad Ploučnicí je soustavně obnovován od roku 1992. Výstava dokumentuje rekonstrukci Horního zámku a hospodářské budovy od původního havarijního stavu bez podlah a stropů až po zámeckou expozici a moderního zázemí. Na fotografiích je zachycena i rekonstrukce střech, jejichž obnova mezi lety 1996 a 2015 stála téměř 15,6 milionu korun. Výstava je přístupná až do konce letošní sezony, tedy do poledního října a vstup na ní je zdarma. 

V sobotu 1. srpna se návštěvníci mohou těšit na Noční prohlídku kouzelného zámku, která začíná ve 20,00 a 20,45 hodin. Zámkem projdou v doprovodu strašidel a dobových postav. Rezervace na tel. 412 586 575. Vstupné je 100 Kč, děti polovinu.

Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz.