reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pozvánka pro nejmenší: do kina na divadlo

publikováno: 28.6.2013, kategorie: Pro děti, autor: Lucie Rychecká

Sdílet: facebook twitter google+

Sérii čtyř představení pro malé diváky připravila Kultura a sport Chomutov na prázdninové měsíce v letním kině v Chomutově. Už na začátku prázdnin, ve středu 3. července, je pro děti připraveno půldruhé hodiny zábavy v podání hudebního divadla Hnedle vedle. Klauni Tom a Pipi se těší na malé diváky s pořadem plným veselých písniček, hádanek, soutěží – zkrátka legrace.

Hned o týden později, 10. července bude na řadě klasika: loutky a příhody známých Čapkových zvířecích hrdinů pejska a kočičky – to je spojení, které malého diváka osloví a pobaví. Vhodné už pro děti od dvou let.

První část třídílné série opravdových pohádek pro děti Nešťastný šafářův dvoreček je nejen známá lidová písnička, ale zároveň název pohádky, která je naopak veselá. Autorské představení Divadla Kapsa je ověnčené řadou cen v divadelních přehlídek včetně mezinárodních. Příběh selky a jejího vypečeného synka, který se vydal do světa na zkušenou, aby našel štěstí doma, je plný písniček a veselých zvířátek. Ve středu 8. srpna.

A nakonec přijdou Tři prasátka. Známý a poučný příběh podaný zábavnou formou předvede stejně jako příhody pejska a kočičky Sváťovo dividlo. Přináší dětem kromě spousty legrace také jasné sdělení: být líný se nevyplácí, a být hloupý jako nenažraný vlk už vůbec ne! Letní kino, středa 21. srpna.

Všechna představení začínají v 10,00 hodin a mají jednotné vstupné 60 Kč.