e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Oslavte dětský den s Maxipsem Fíkem

publikováno: 28.5.2019, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 1. června mají svůj svátek děti a narozeniny slaví Maxipes Fík, oblíbená pohádková postava Rudolfa Čechury. Společně budou slavit v Kadani, kde má Fík své vlastní nábřeží. Oslavy se budou odehrávat také v kině Hvězda a v Amfíku.

Program pro děti připomíná, že psí hrdina Fík se narodil v nedalekém Ahníkově. V Kadani je natolik populárně, že po něm bylo pojmenováno celé říční nábřeží. Právě tam se bude odehrávat velká část programu v sobotu 1. června. Pokud se chystáte na oslavy, kvalitní ubytování v Kadani najdete na webu Hotel.cz.

Už 29. května začíná v kině Hvězda v Kadani Večerníčkový festival Maxipsa fíka, který nabídne po tři podvečery, vždy od 17,00 hodin, dětská promítání oblíbených večerníčků.

Hlavní program se však bude konat až v sobotu 1. června. Zábavná soutěžní hra družstev Mistrovství světa ve skoku pro něco se letos konat nebude, jak informovali pořadatelé, neboť se nepřihlásilo dostatek družstev.

Ve 13,00 hodin dorazí do Amfíku (tedy amfiteátru nad nábřežím) grantulanti - Maxim Turbulenc, poté Jů a Hele, fešák Píno a od 17,30 hodin začíná diskotéka s klauny a Fíkem. Celým dnem provází Petr Píďan Stehlík a Petr Baranijak. Ve vrchní části nábřeží pod ulicí Václava Havla budou pro děti připraveny atrakce - skákací hrady, bungee jumping, strašidelný strom, dílny DDM Šuplík a další atrakce. U Splitu je pak čeká zvěřinec - dravci se sokolníkem, ovečky, koně i exotická zvířata.

V případě, že by počasí venkovním aktivitám nepřálo, přesune se program do Orfea. 

Článek obsahuje P.I.