e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klášterec láká na prohlídky zámeckého parku

publikováno: 28.5.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Anglický zámecký park u řeky Ohře patří k oblíbeným výletním místům v Klášterci nad Ohří. Pro všechny, kteří se chtějí seznámit s jeho zajímavostmi, pořádá informační centrum komentované prohlídky. Další z nich vyrazí už tuto neděli 3. června odpoledne.

Park v Klášterci nad Ohří založili vlastníci zámku, Thunové, ve druhé půli 17. století. Původně barokní zahrada se se změnou dobových zvyklostí proměnila v park anglický. Autorem současné koncepce parku byl klášterecký zahradník Vinzenz Stibal, po němž je také pojmenován jeden z okruhů, které vedou parkem. Jsou celkem tři a všechny začínají pod rozložitým dubem před zámkem. Návštěvníci v parku najdou celou řadu krásných zákoutí i dendrologických zajímavostí a zdobí ho barokní sochy Jana Brokoffa.

Komentované prohlídky zámeckého parku nabízí možnost seznámit se s historií i jednotlivými dendrologickými zajímavostmi. Parkem návštěvníky provází průvodce a znalec místní přírody František Kroupa. Nejbližší prohlídka se bude konat v neděli 3. června. Začátek je u kašny před zámkem ve 14,00 hodin. Vstupenky zakoupíte v informačním centru pod radnicí nejpozději půl hodiny před prohlídkou. Doporučujeme rezervovat si je na telefonu 474 359 687 nebo e-mailu icklasterec@muklasterec.cz. Vstupné je 30 Kč, děti do 12 let zdarma.

O dalších prohlídkách vás budeme informovat, v případě zájmu je možné domluvit individuální termín.