reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kam na čarodějnice a první máj?

publikováno: 28.4.2014, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Máte v plánu si ve středu večer někde opéct buřty u táboráku nebo si zadovádět v kostýmu? Máme pro vás přehled akcí na 30. dubna - tedy filipojakubskou noc - a pár tipů na První máj 2014.

Březenec
Osadní výbor Březenec (u Jirkova, nikoliv u Chomutova) zve na Březenecké čarodějnice, které se konají 30. dubna na místním hřišti od 16,00 hodin. Pro děti připraveny soutěže, pro všechny opékání buřtů.

Cítoliby
Pálení pořádají místní hasiči u hasičské zbrojnice od 17,00 hodin. Pro každý čarodějnický kostým je připravena odměna, následuje táborák.

Duchcov
Čarodějnice se budou pálit na zahradě Domu dětí a mládeže, od 15,30 hodin. Program doplní soutěže pro děti.

Droužkovice
Obec Droužkovice pořádá čarodějnický slet ve středu od 16,00 hodin na zahradě a sále hospody U hřiště. Kromě soutěží čarodějnic čeká návštěvníky hudební vystoupení, losování tomboly a od osmi večer čarodějná zábava s kapelou Elegance Band.

Házmburk
Velmi romantickou kulisu k pálení čarodějnic vám může poskytnout hrad Házmburk v Českém Středohoří (obec Klapý). Program se koná od 18,00 hodin do půlnoci, zapálení ohně je naplánováno na 19,30 hodin, ovšem jen v případě, že nebude foukat silný vítr.

Jirkov
V Jirkově pořádá program k čarodějnicím DDM Paraplíčko na své zahradě. Začátek je ve středu v 16,00 hodin, na programu průvod, volba nejkrásnější čarodějnice, čarodějnický rej, zábavný program, opékání bůřt a hudba.

Klášterec nad Ohří
Ve středu od 17,00 hodin připravuje program DDM Volňásek, a to v areálu Lázní Evženie. Sraz a registrace čarodějnic je před kláštereckým zámkem, poté následuje přesun (odlet) do areálu lázní, kde budou připraveny soutěže a táborák. Už v 15,00 hodin se v Klášterci můžete zúčastnit tradičního stavění máje.

Kryry
Tradičně skvělý program nabídne na čarodějnice i Svátek práce městečko Kryry na Podbořansku. Ve středu vás čeká pálení čarodějnic, stavění májky a rockové čarodějnice, ve čtvrtek pak prvomájový průvod, alegorické vozy, koncert Viktora Sodomy, pouťové atrakce a jarmareční prodej. Podrobnosti se dozvíte v článku Svátek dobré nálady v Kryrech - čarodějnice i první máj. řadu alegorických vozidel, koncert Viktora Sodomy, pouťové atrakce a jarmareční prodej.

Litvínov
V Litvínově se 30. dubna koná Studentský Majáles, na který navážou čtvrteční Valdštejnské slavnosti. Co všech je pro vás po oba dny připraveno, se dozvíte v článku Valdštejnské slavnosti Litvínov

Lom
Slet a rej čarodějnice se koná od 17,00 hodin u restaurace Anšajba v Loučné. Děti i dospělé čeká zábavný program s Vlastou Vébrem, soutěže, hry, diskotéka, odměny pro nejhezčí čarodějnice, jízdy na koních a ukázky letu dravců a sov či malování na obličej. Chybět samozřejmě nesmí táborák. Následující den 1. května můžete přijít od 16,30 hodin pomoct na náměst Republiky se stavěním máje. Vystoupí děti ze ZŠ Lom.

Louny
Pálení pořádá Městská knihovna Louny U kulatého kamene na svém dvorku od 16,00 hodin. Připravte si parádní hábity, nastartujte košťata, přistávací plocha bude vyznačena velkým pavoukem - vzkazují pořadatelé.
Další pálení čarodějnic v Lounech začíná ve stejnou hodinu na Výstavišti Louny. Budou vyhlášeny nejlepší masky v dětské i dospělácké kategorii, k poslechu hraje živá muzika a opékat se budou donesené buřty.
Se Sokoly se můžete vydat pálit čarodějnice na vrch Červeňák (nebo také Stříbrník) u Loun - od 17,00 hodin.

Most
Pálení čarodějnic na Resslu pořádá Mateřské centrum Pojďte si k nám hrát Most, o.s. Od 16.30 hodin děti čeká čarodějnická stezka v areálu koupaliště, startovné 10 Kč na dítě. Následuje zapálení ohně na přilehlém hřišti a vyhlášení: nejhezčí masky čarodějnice, nejhezčí vyrobené čarodějnice, nejhezčího vyrobeného pometla. Po vyhlášení bude následovat opékání buřtů a volná zábava se skupinou Ještěři. Na akci si doneste dobrou náladu, deku na sezení, buřty na opékání a případně nějaký hudební nástroj.
Od 16,00 hodin pořádá pálení Středisko volného času v Mostě, na programu jsou soutěže, hry, zábava a opékání buřtů, pořadatelé slibují překvapení.
SVČ pak naváže programem ve čtvrtek 1. května, kdy pořádá na Prvním náměstí tradiční Běh okolo náměstí. Více o programu, který doplní autogramiáda Černých andělů, zde

Ústí nad Labem
Prvomájové ráno můžete prožít v zoo v Ústí nad Labem, kde se koná Ptačí den - putování za ptačím zpěvem, pozorování volně žijícího ptactva a ukázka odchytu a kroužkování. Sraz u spodní pokladny v již 5,00 hodin a v 6,30 hodin. Vstup je zdarma. Po celý den v zoo pokračuje program ukázkami stříhání alpak a zpracování laí srsti, křtinami mláďat a od 13,00 hodin u restaurace Koliba hudebním vystoupením jihoamerických indiánů.

Žatec
V Žatci se čarodějnice sejdou na náměstí Svobody v půl páté a přesouvat se budou do areálu K 500, kde bude pokračovat pálení, zábava i soutěže. Více v programu Velký čarodějnický rej v Žatci.