e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chmelobrana otevře turistickou sezónu v Žatci

publikováno: 28.3.2022, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Žatecké chmelařské památky se návštěvníkům otevřou v sobotu 2. dubna. Společně s nimi zahájí turistickou sezónu Destinační agentura Dolní Poohří. Odpolední program bude probíhat u Chrámu chmele a piva v Žatci a nebudou v něm chybět ani ochutnávky žateckých piv.

Slavnostní odemčení Chmelového majáku na náměstí Prokopa Velkého začíná v sobotu 2. dubna ve 13,00 hodin. Čestnou stráž bude držet žatecké Chmelobrana. Po zahájení pokračuje programu ve dvoře restaurace U Orloje, kde vystoupí kapela Brass Band z Rakovníka. Pro děti bude připraven zábavný program s malováním na obličej, skákacím hradem a soutěžemi. Pro dospělé je připravena nabídka žateckých piv, speciality z grilu a další občerstvení. Se svou nabídkou spodně i svrchně kvašených piv přispěje i blízký restaurační minipivovar Pioneer Beer.

"Po celý den bude možné zdarma vystoupat na obě výškové dominanty města, Chmelový maják a Radniční věž. Zdarma bude možno navštívit i Muzeum pivovarnictví Žatecka," informoval ředitel Chmelařského muzea Vladimír Valeš. Během odpoledne budou k dispozici propagační materiály Turistického informačního centra žatec a Destinační agentury Dolní Poohří.