e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecký rokáč slaví druhé narozeniny

publikováno: 28.3.2019, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Sdílet: facebook twitter google+

V pátek 29. března zve Mostecký hudební spolek na narozeninový koncert mosteckého Rokáče Vinohrady. Obnovený rockový klub, které zakládal a léta vedl Slávek Valvoda, oslaví druhé narozeniny. Zahrají domácí Cumbal, kteří si jako hosta pozvali punk-rockovou partu Idio & Idio z Ústí nad Labem. 

Je to již dva roky, kdy parta nadšenců, sdružených v Mosteckém hudebním spolku, obnovila činnost nejstaršího hudebního klubu na Mostecku. Rokáč, založený v roce 1995, je nejstarším dosud fungujícím hudebním klubem v Mostě a širokém okolí. Od března 2017 s novým názvem Rokáč Vinohrady, s novým interiérem a novým provozovatelem, kterým je Mostecký hudební spolek. Hlavním posláním spolku je podpora regionálních hudebníků, interpretů a tvůrců různých hudebních žánrů. Spolek organizuje setkávání hudebníků, které slouží jak ke vzájemnému poznávání a inspiraci, tak i k individuálním prezentacím a společným hudebním produkcím. Členy spolku jsou hudební nadšenci, kteří klub provozují po práci, jako svého koníčka. Z toho důvodu je klub otevřený pouze v pátek večer, příležitostně v sobotu.

Za dva roky své činnosti uspořádal Mostecký hudební spolek v Rokáči Vinohrady 128 koncertů, na kterých vystoupilo více jak 200 kapel a sólových muzikantů z Čech, Moravy, Slovenska, Německa, Belgie, Francie, Kanady a USA. Klub není žánrově nijak vymezen - hraje se vše od metalu, rocku, punku, jazzu až k folku. Kromě pravidelných pátečních koncertů jsou dveře Rokáče Vinohrady otevřeny i začínajícím muzikantům, kteří se setkávají na akcích jako Open Mic, Jam Sessions či veřejných zkouškách. Narozeninový koncert začíná v pátek v osm hodin večer.