e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Lounská knihovna se chystá na měsíc čtenářů

publikováno: 28.2.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Už zítra, první březnový den, začíná tradiční akce Březen - měsíc čtenářů. Jako hlavní téma letošního roku určil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR "udržitelnost". Zapojuje se i Městská knihovna Louny, která připravuje na celý měsíc akce. Startuje už 1. března masopustem.

"Celý měsíc budou probíhat zajímavé akce, například Louny, Poeticky! 2022, Dětská scéna 2022 – recitace, Národní týden trénování paměti, vernisáž výstavy na téma Květiny, Rodinné prázdniny s Klub(ovnou) Luna, akce pro děti - S knížkou do života, Království malých čtenářů a Josef Lada dětem, literární soutěž „Domov“, výstava fotografií Louny v době první republiky," vyjmenovává program Ilona Konířová. Podrobně ho najdete v Kalendáři akcí a o březnovém Masopustu se dočtete zde.

V ulicích Loun se budou pohybovat Knihovničtí inspektoři, kteří čtenářům poradí, jak na čtení e-knih. "Pokud se s námi budete chtít podělit o své názory, týkající se nabídky poskytovaných služeb a aktivit, přijďte vyplnit krátký dotazník 'Zajímá nás Váš názor'. Jestli ještě nemáte dětskou knížku Království malých čtenářů aneb Noční výprava za ztracenými knihami, můžete si ji v knihovně během března koupit za zvýhodněnou cenu. Děti si mohou vyplnit kvíz inspirovaný tímto příběhem a získat drobnou odměnu," doplňuje Konířová.

Březen – měsíc čtenářů bude ukončen 1. dubna další velkou akcí Noc s Andersenem. Jde o mezinárodní aktivitu podporující vztah dětí a rodičů ke knihám, čtení a knihovnám.