e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Poslanci mohou obdivovat krásy Krušných hor

publikováno: 28.1.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR je až do 3. února k vidění výstava fotografií Krásy Krušných hor, kterou tu pod záštitou poslance Davida Kádnera pořádá Destinační agentura Krušné hory. Na fotografiích jsou zachyceny Krušné hory tak, jak je vidí turisté, fotografové-amatéři.

Vystavené fotografie byly vybrány ze snímků, které turisté a fotografové zaslali do soutěže v roce 2016. „Smyslem výstavy je ukázat, že Krušné hory si krásou přírodních scenérií nijak nezadají s jinými horami v České republice. Nabízí řadu ještě turisty neobjevených míst, kde si mohou lidé užívat luxusu samoty a spojení s přírodou. Krušné hory jsou krásné ve všech ročních obdobích. A právě to zachytili fotografové na svých snímcích,“ uvedla ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková. Výstavu deseti nejzdařilejších fotografií provází krátký film zachycující turistické atraktivity Krušných hor a podhůří.

„Žiju v Krušných horách a vím, jak jsou krásné. Jsem rád, že můžeme Krušné hory a jejich přírodu představit také ostatním poslancům. Z minulosti si Krušné hory nesou stigma průmyslem zničené lokality. Řada lidí takto Krušné hory stále ještě vnímá, přestože příroda v Krušných horách je už zcela obnovená. Naše hory mohou navíc kromě krásné přírody nabídnout i celou řadu historických pamětihodností, industriální památky a moderní sportovní areály. Fotografie, které Krušné hory zachycují a jsou součástí výstavy, považuji za velmi zdařilé,“ komentoval výstavu poslanec David Kádner.