e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Otevření kláštereckého kulturního domu se blíží

publikováno: 27.12.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Po dlouhé rekonstrukci se v lednu návštěvníkům poprvé otevře nový kulturní stánek Klášterce nad Ohří. Hned od 8. ledna, kdy se slavnostně otevře, si můžete přijít nové multifunkční centrum prohlédnout na komentovaných prohlídkách. Pak už se rozběhne kulturní program - těšit se můžete například na Anetu Langerovou, bratři Ebeny, Jana Smigmatora, pohádky pro děti, kapelu Sto zvířat, divadelní představení.

Prohlídky na nichž vás průvodce zavede do nejrůznějších prostor nového kulturního centra, se budou konat až do 17. ledna. Za symbolickou jednu korunu si můžete rezervovat termín zde

Slavnostní program k zahájení provozu s názvem A jedem začíná 8. ledna v 19,00 hodin. Během večera vystoupí Monika Absolonová, Petr Kolář a Boom!Band Jiřího Dvořáka. Vstupné stojí 500 korun. Program připravila také Základní umělecká škola. Prohlédnout si prostory nového kulturního stánku a zároveň se ZUŠkou oslavit 65. výročí jejího založení, můžete následující den 9. ledna od 14,30 hodin. Vstupné dobrovolné.

Budova kulturního domu se začala stavět v roce 1959 a o pět let později byl slavnostně otevřen. V roce 2014 se začala plánovat jeho přestavba na multifunkční kulturní centrum, které by vyřešilo jak jeho technické problémy, tak otázku umístění knihovny. Provoz ve stávajícím kulturáku skončil v prosinci 2019 a rekonstrukce tak trvala dva roky. 

Program kulturního domu budete pravidelně nacházet v Kalendáři akcí na našich stránkách.