e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zima v Krušných horách: Déšť zpomalil start sezóny

publikováno: 27.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Před vánočními svátky zkazil start lyžařské sezóny déšť a oteplení a velká část skiareálů v Krušných horách zůstala mimo provoz. Na Štědrý den sice znovu sněžilo, ale podmínky nejsou ideální a v provozu je s výjimkou Klínovce jen pár vleků. Běžecké tratě jsou upravené na Dlouhé Louce a v okolí Božího Daru.

Plánovaný start sezóny o posledním adventním víkendu se příliš nezdařil a některá střediska ho odvolala. Sněhu není mnoho, je vesměs těžký a mokrý a umělé zasněžování není kvůli vysokým teplotám prakticky možné.

Před Vánoci déšť zničil i běžecké stopy. V noci na Štěpána se podařilo upravit trasy v okolí Dlouhé Louky a připraveno je všech 64 km tratí. Sněhu ale ubývá a místy chybí úplně. Několik kilometrů bylo 26. prosince upraveno také na Lesné, ale sníh taje a je mokrý. Skoro osmdesát kilometrů upravených běžeckých tratí nabízí okolí Božího Daru. Skvělou možností, jak sledovat stav běžeckých tras v Karlovarském kraji představuje tento web

Na Klínech je stále v provozu jen jeden vlek (Poma), a to každý den od 9,00 do 16,00 hodin a poté od 17,00 do 20,00 hodin. Lyžaři mají k dispozici 600 metrů sjezdovky. 

Dobré podmínky má v tuto chvíli Klínovec, kde je v provozu kolem 20 km sjezdovek a leží na nich přes půl metru sněhu. Funguje pět lanovek a 4 vleky, rozběhlo se i večerní lyžování, takže je možné lyžovat nepřetržitě od 9,00 do 21,00 hodin. V provozu jsou i skibusy na linkách Háj - Klínovec, Loučná - České Hamry - Klínovec, Jáchymov - lanová dráha Prima Express a Klínovec - Neklid - Fichtelberg. V sobotu 29. prosince v 10,00 hodin se otevře snowpark na Neklidu.

Areál Novako na Božím Daru je v tuto chvíli také v provozu, vyhovovat bude zejména začátečníkům a dětem. Leží tam asi 40 cm sněhu a v provozu jsou dva vleky i koberec. Od 25. prosince je opět v provozu i snowtubing. Otevřeno od 9,00 do 16,30 hodin, večerní lyžování od 19,00 do 20,30 hodin.

Na Alšovce u Klášterce nad Ohří spustili malý vlek opět na Štěpána, v provozu je od 9,00 do 16,00 hodin, v pátek a sobotu též večerní lyžování od 17,00 do 20,00 hodin.

Ve středu 26. prosince se rozjely také dva vleky U kostela v Českém Jiřetíně, lyžuje se denně od 9,00 do 16,00 hodin. Na Nový rok bude zavřeno.

Již na Boží hod se rozjel malý vlek ve skiareálu Mezihoří na Chomutovsku, lyžařů bylo minimálně. V provozu bude od 27. do 30. prosince od 9,00 do 16,00 hodin.

V provozu je jeden vlek a kratší sjezdovka a též dětský park v areálu Telnice na Ústecku.

V Německu si můžete zalyžovat třeba v Altenbergu (přechod Cínovec), kde leží asi 30 cm sněhu a v provozu je vlek Altenberg. Čtyřhodinová permanentka stojí 13 EUR pro dospělé a 10 EUR pro děti. Výborné podmínky pak panují na Fichtelbergu.

Start sezóny je zatím odložen na Bouřňáku, sezóna se nerozjela ani v Krupce či na Pyšné.

Skibusy zatím většinou provoz nezahájily, s výjimkou těch, které se týkají Klínovce. V sobotu 29. prosince, ale můžete vyrazit skibusesm z Kadaně na Boží dar. Odjezd 8,15 hodin sídliště „B“, 8,20 hodin autobusové nádraží, 8,25 „Jungmannova“. Cena jízdného 30 Kč. V provozu je též vlak na Moldavu v Krušných horách, nicméně tam běžecké tratě nejsou upravené.

Vzhledem k předpovídanému oteplení opět ve čtvrtek a pátek doporučujeme zejména u menších středisek ověřit jejich provoz těsně před cestou.

Foto: Pixabay.com