e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoční stromky na litvínovském zámku nabídnou nové inspirace

publikováno: 27.11.2017, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Oblíbená inspirativní výstava originálně nazdobených vánočních stromů se v Litvínově otevře ve čtvrtek 30. listopadu. Expozici Vánoce po celý rok na zámku Valdštejnů doplní nové stromečky. V prosinci se v zámku otevře ještě výstava krajek.

Výstava Vánoce po celý rok nabízí celoroční inspiraci na výzdobu vánočních stromků i přehlídku nápadů, řemesel a zručnosti. Stromky jsou ozdobeny tradičně i zcela netradičně. Vystavující: Věra a Lenka Drengubákovy, M. Stejskalová a A. Šišková, Lenka a Ivana Paulovičovy, E. Šišková, Klub paličkářek Herdulky, D. Wohanková, R. Kubec, Patchwork klub Litvínov, M. Tvrzníková, K. Rybová, A. Kropáčková, J. Bakovská a P. Priwitzerová, L. Procházková, Waldorfská školka Jeřabinka, Rautis, a. s. Poniklá, J. Matějka.

Výstava na zámku Valdštejnů potrvá až do příštího Adventu, kdy se opět obmění. Otevřeno je od středy středy do neděle od 10,00 do 12,00 hodin a od 13,00 do 17,00 hodin, zavřeno bude na Štědrý den a Boží hod vánoční. Vernisáž se koná 30. listopadu od 18,00 hodin.

Ve čtvrtek 14. prosince se pak v rámci Krušnohorských Vánoc otevře výstava Krajka tradičně i netradičně, která potrvá do března příštího roku.