e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecké dvorky provedou žateckými zákoutími i Dočesnou jinak

publikováno: 27.8.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Čtvrtý ročník Žateckých dvorků se odehraje v Žatci v sobotu 4. září. Na tento den připadá i nejvíce akcí z městem podpořeného projektu Žatecká Dočesná jinak. Spolek A dál?, který Žatecké dvorky letos připravil, spojil síly se všemi pořadateli a provede návštěvníky nejen deseti dvorečky a zákoutími, ale i všemi kulturními akcemi, které se v tento den ve městě chmele uskuteční.

“Žatecké dvorky jsou společenskou akcí, která přináší kulturní program do odlehlejších míst městského centra. Návštěvníci se orientují podle mapky, kterou dostanou na své první zastávce. Na každém dvorku na ně pak čekají představení, výstavy, dílničky, občerstvení a mnoho dalšího," líčí Eva Sladká ze spolku A dál?, který akci vznikající ve spolupráci mnoha lidí a institucí koordinuje.

Navštívit můžete například řemeslný jarmark, řadu výstav, komentované prohlídky, soutěže nebo tvořivé dílny. Každý dvorek navíc sjednocuje konkrétní téma, těšit se tak můžete na dvorek středověký, květinový, umělecký nebo kavárenský.

Půjde už o čtvrtý ročník Žateckých dvorků, v předešlých letech je vždy pořádalo Regionální muzeum K. A. Polánka. “Na letošní rok připadá významné výročí 600 let bitvy u Žatce a regionální muzeum připravuje na 18. 9. rozsáhlý kulturní program, na další akci už mu nezbyl čas ani finance. Náš spolek se ale s muzeem dohodl a pro letošek Žatecké dvorky přebral. Přidaly se k nám kolegyně z projektu Místa zblízka a podpořilo nás město Žatec,” vysvětluje Monika Merdová ze spolku A dál?.

Žatecké dvorky probíhají od 13,00 do 18,00 hodin, vstup na každý z nich je zdarma.