reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Božím Daru odstartuje již 11.ročník Karlova kroku

publikováno: 27.8.2014, kategorie: Sport, autor: Ivana Dobišová

Sdílet: facebook twitter google+

Stalo se již tradicí, že konec prázdnin patří na krušnohorském Božím Daru vyznavačům chůze s holemi Nordic Walking. V sobotu 30. srpna odstartuje již pojedenácté Karlův krok, Nordic Walking pochod. Trasy povedou po turistických stezkách v okolí Božího Daru, účastníci si mohou stejně jako každý rok vybrat délku 5 a 15 km.

Od deváté hodiny ranní bude otevřena informační a registrační kancelář na Městském úřadě. Zde účastníci zaplatí registrační poplatek ve výši 50 Kč za osobu (děti předškolního věku neplatí) a vyzvednou si startovní číslo. Karlův krok je již tradičně pořádán ve spolupráci s Českou asociací Nordic Walking a ta se postará o bezplatnou půjčovnu značkových holí LEKI. Zájemci o zapůjčení holí předloží pouze průkaz totožnosti. Rezervace holí bohužel není možná.

Pochod odstartuje úderem jedenácté hodiny na náměstí Božího Daru. Na trasách budou připraveny občerstvovací stanice, proto hlad ani žízeň při sportovních výkonech nehrozí. O zábavu se v cíli postará country skupina Album, historičtí šermíři a umělecký kovář. Vyhlášení vítězů v kategoriích ženy, muži a děti je naplánováno na patnáctou hodinu. Vyhlášeni budou vždy 3 nejrychlejší z každé kategorie. Účastníci se mohou těšit také na tradiční tombolu, protože každé startovní číslo je slosovatelné. Tombola nabídne kvalitní dřevěné hračky, deskové a karetní hry, speciální hole Nordic Walking značky LEKI a tradičně také domácí spotřebiče Whirlpool. Přihlášky a případné dotazy posílejte na adresu karluv.krok@seznam.cz.