e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 29. až 31. července

publikováno: 27.7.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Kde zakončíte první prázdninový měsíc? V Pohádkovém lese v Bílině nebo na muzikálu v Teplicích? S vínem v Pátku nebo s čajem v Kadani? Půjdete na historické slavnosti do Poláků nebo historickým vlakem do hor?

Závody motorek
V pořadí šesté kolo závodů seriálu MOTUL FIM Superbike World Championship 2022 bude Autodrom Most hostit ve dnech 29. až 31. července. Fanoušci se mohou těšit na souboje elitních jezdců, mezi nimiž nebudou chybět ani čeští zástupci. Pod oficiálním názvem Prosecco DOC Czech Round nabídne poslední červencový víkend v Mostě i závody tříd WorldSSP,WorldSSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup. V samotné sérii WorldSBK potom startují nejrychlejší silniční stroje značek Ducati, Kawasaki, Yamaha, Honda a BMW.

Řezbářský plenér
Od pátku 29. července budou v Pohádkovém lese v Bílině pracovat řezbáři. Během víkendu vytvoří kolem dvacítky nových pohádkových postav. V sobotu 30. července pak řezbářský plenér doplní zábavný program pro rodiny s dětmi. Vše důležité se dozvíte v tomto článku

Hornický candrbál - ODLOŽENO
Ples v létě? Ano v horách! Na Měděnci v Krušných horách se v sobotu 30. července koná Hornický candrbál. začíná v 18,00 hodin v restauraci Mědník a hrát bude skupina Premiér. "Kvůli vážným zdravotním problémům je Hornický candrbál přesunut na 13. 8. Zároveň upozorňujeme, že ze stejných důvodu je až do odvolání uzavřena i štola Marie Pomocné na Měděnci," informovali pořadatelé.

Vejprtská pouť
Také další pozvánka je do Krušných hor, a to do Vejprt, kde se koná pouť. V sobotu 30. července se bude program odehrávat od 14,00 hodin na dvou místech - náměstí TGM a Kostelním náměstí. První bude patřit hudbě - například dechovce Veselí muzikanti, folku s Pepou Štrossem nebo rocku s Carpatia Castle a Rammstein Tribute Show. V parku na Kostelním náměstí pak můžete vidět šermíře a dravce nebo se zde zapojit do soutěží.

Rodinný festival
V chomutovském letním kině se v sobotu od 11,00 hodin koná Chomutovský rodinný festival. Pro děti je připraveno malování na obličej, kreativní dílna či skákací atrakce. Odpoledne vystoupí Adéla Radimcová, Matěj Koudelka, kapela Albus a Elvis Live. Vstup 100 Kč děti, 150 Kč dospělí.

Historický vlakem do hor
Tuto sobotu opět vyjíždí historický cyklovlak do Krušných hor, který provozuje společnost LOKO-MOTIV. Odjezd z Klášterce nad Ohří je v 8,45 hodin, Kadaň-Prunéřov 8,54 a Chomutov 9,15 hodin. Vlak pak jede směr Křimov, kde je malá přestávka na občerstvení a opékání buřtů, a dále do Měděnce, Kovářské a Vejprt. Jízdné 50 Kč jedním směrem.

Dracula na zámku
Letní kino na zámku v Teplicích nabídne v pátek 29. července od osmi hodin večer muzikál Dracula, respektive jeho koncertní verzi. Účinkují: Dan Hůlka, Tomáš Trapl, Josef Vágner, Alžběta Bartošová, Kamila Nývltová a čtyřčlenná taneční company. Vstupné 490 a 690 Kč.

Taneční party
Koupaliště v Strupčicích  na Chomutovsku bude v pátek 29. července dějištěm taneční akce The Pool se známými DJs tuzemské scény jako David Mixa, Marcel K či Bravel. Vstupné na místě 400 Kč, začátek v 18,00 hodin.

Vinaři na zámku
Na zámku v Pátku nad Ohří na Lounsku se v sobotu 30. července sejdou vinaři z Podkrušnohoří a Českého středohoří, abyste mohli ochutnat jejich jedinečná vína. Otevřeno bude od 11,00 do 20,00 hodin. Ochutnávky vín doplní občerstvení, prohlídky zámku a country kapela. Vstupné 100 Kč zahrnuje degustační skleničku.

Čajový festival
Dáte přednost čaji? Pak se zastavte v sobotu 30. července od 10,00 hodin na Studenském náměstí v Kadani. Festival čajových nadšenců nabídne nejen nápoje, ale také asijské občerstvení, tanec, hudbu, bubnování, ukázky taiji a ju jutsu či tvorbu origami. Otevřeno do 18,00 hodin, vstup zdarma.

Hrobeach
Odpoledne plné sportu u vodu se chystá na Jezeře Barbora v Hrobské zátoce na Teplicku. V sobotu 30. července od 14,00 do 20,00 hodin si můžete vyzkoušet flyboard, paddleboard, electric surfboard, wakeboard, pro děti je připravena jízda na nafukovacím koláči za člunem. Parkování je možné u hřbitova v Košťanech.

Historické slavnosti
Zámek Poláky u Nechranické přehrady se otevře v sobotu 30. července veřejnosti. Od 11,00 hodin připravuje program skupina historického šermu Honorata z Letohradu, například dobové příběhy, ukázky zbraní a šermířská klání. Mezi vystoupeními se můžete vydat na prohlídky zámku s majitelem. Výtěžek určen na opravu zámku.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: Lucie Svobodová.