e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Cyklobusy do Krušných hor i Českého Švýcarska pojedou o prázdninách i ve všední dny

publikováno: 27.6.2015, kategorie: Turistika, autor: Lucie Dosedělová

Sdílet: facebook twitter google+

Začátek prázdnin s sebou přinese příznivou novinku těm příznivcům turistiky a cyklistiky, kteří se chystají trávit třeba jen část dovolené doma v regionu. Od 1. července do 31. srpna pojedou cyklobusy Ústeckého kraje na třech turisticky atraktivních linkách kromě víkendu i ve všedních dnech.

O každodenní přepravu jízdních kol se během prázdnin rozšíří služby autobusové linky 433, která směřuje z Děčína přes Maxičky na Sněžník do oblasti Labských pískovců. Pokud byste se chtěli s kolem vydat do Českého Švýcarska, tam Vás denně zaveze linka číslo 434 z Děčína přes Mezní Louku, Jetřichovice a Rybniště do Krásné Lípy. Na vrcholky Krušných hor se pak i mimo víkend dostanete s číslem 493 z Teplic na Moldavu. Tyto tři spoje se tak přidají k vybraným cyklobusovým linkám Dopravy Ústeckého kraje, které už zajišťují všednodenní dopravu kol na Lounsku, Litoměřicku, Ústecku a Mostecku.

Sezónní regionální přepravu jízdních kol můžete letos využít celkem na 35 cyklobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje. Kraj přizpůsobil dosud běžné autobusové spoje k převozu kol díky nové smlouvě s dopravci. Do cyklisty navštěvovanějších lokalit jezdí za charakteristickými zelenými vozy s klimatizací vleky s minimální kapacitou 20 jízdních kol. Ostatní autobusy mají vzadu speciální nástavbu pro upevnění 6 kol. Jednosměrná doprava jízdního kola vyjde na 20 Kč. Přepravu kol budou krajské autobusy zajišťovat do konce letošního září, u některých linek až do konce října.

Kraj připravil prázdninovou novinku pro turisty a cyklisty i v železniční regionální dopravě. Sezónním vlakem se můžete v létě i v průběhu týdne vydat do Krušných hor. Rozšíření z víkendového na každodenní provoz Vás během prázdnin čeká na vlakové lince U25 z Mostu na Moldavu. I zde je možná přeprava jízdních kol.

Kompletní jízdní řády a informace o regionálních spojích naleznete na dopravním portálu www.dopravauk.cz