e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kam bezpečně do přírody: Na hrad nad řekou

publikováno: 27.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Tentokrát budeme v naše koronavirovém výletovém speciálu putovat z Klášterce nad Ohří. Nad ním se tyčí hned dvě zříceniny hradů, každá na jednom břehu. My se tentokrát vypravíme na opačný břeh, než leží město - na Egerberg. 

Pobyt v přírodě je zásadní pro naši iminutu a pomáhá i naší psychice zvládnout současné náročné dny. Vydejte se proto s námi bezpečně do přírody. Další informace o tom, proč jsme začali zveřejňovat tyto tipy najdete v článku Kam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety.

Hradu dala jméno řeka, nad kterou stojí - Ohře, tedy německy Eger. Zřícenina je typickým pozůstatkem středověku a pochází ze 13. či 14. století. Úplně nejkratší cesta vede z centra obce Lestkov po červené značce. Do Lestkova se autem dostaneme z Klášterce nad Ohří, kde u lázní překročíme řeku, dáme se vlevo směrem na Kadaň a poté odbočíme do Lestkova, kde silnice končí. Od autobusové zastávky je to necelý kilometr. Obyvatelé Klášterce nad Ohří i zdatnější turisté mohou vyrazit přímo od lázní. Leží na okraji města, je tam dostatečné parkoviště a navíc nyní už je otevřen i lázeňský pavilon, kde se můžeme na cestu vybavit minerální vodou. Od parkoviště půjdeme opět po červené, na hrad je to 2,5 kilometru okolo vrchu Mravenčák. Nastoupáme asi 250 výškových metrů.

Jak bezpečně vyrazit na výlet nebo procházku? Pokud je to možné, vyhněte se hromadné dopravě. Budeme vám nabízet tipy jako pro motorizované, tak krátké výlety přímo z měst. Choďte pouze v úzkém rodinném kruhu, nepřibírejte žádné přátele nebo sousedy či spolužáky vašich dětí - společný pohyb je s výjimkou rodiny omezen na dvě osoby. Než opustíte území obce, mějte na sobě vždy roušku. Vezměte si s sebou vlastní zásobu jídla a pití - restaurace jsou zavřené a do místních obchodů nechoďte. Pokud na cestě někoho potkáte, poodejděte z cesty a vyhněte se. V přírodě roušku nosit nemusíte.

Užijte si pobyt v jarní přírodě a hodně zdraví!