e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Galerii U Plazíka bude vystavovat Tomáš Špaček

publikováno: 27.4.2017, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 29. dubna bude v Galerii U Plazíka v Peruci slavnostní vernisáž druhé letošní výstavy fotografií. Tentokrát až v 15,00 hodin se návštěvníkům představí Tomáš Špaček z Prahy. Ukáže snímky ze svých fotografických výprav po České republice i v zahraničí.

A co o sobě říká samotný autor: „Zatímco mnoho fotografů mělo vývojkou a ustalovačem téměř nasáklé plenky, já si svůj první obrázkový zapisovač pořídil až s nástupem éry digitálních fotoaparátů. Nebyla to lecjaká krabička, byl to pokročilejší kompakt Canon Powershot A95. Netrvalo dlouho a začal jsem přicházet na chuť kouzlu fotografování, až jsem tomuto krásnému koníčku podlehl nadobro. Na konci roku 2006 jsem si pak pořídil svou první vysněnou digitální zrcadlovku, byl jím Nikon D80. Ve stáji Nikonů jsem již zůstal a v současnosti používám fotoaparát Nikon D7100. Fotografování se věnuji příležitostně, když čas dovolí. Nemám vyhraněné téma, skrze hledáček však koukám nejčastěji do krajiny, případně v ní hledám detaily. Nejplodnější jsou pak pro mne dny, které trávím se svými fotopřáteli, jež jsou postiženi stejným nadšením. Vyrážíme společně chytat dobré světlo nejen po České republice, ale i za hranice, jak my říkáme „všedních dnů“.

Ze dvou takových výprav pochází i několik málo fotografií, jež budete moci spatřit v „Galerii u Plazíka” v Peruci. A pokud se vám budou fotografie líbit, pak i já budu mít dobrý pocit z toho, že se mi podařilo alespoň trochu zachytit kouzlo fotografovaného místa a přidat k němu i kousek sebe…"

Jak už bylo řečeno, vernisáž výstavy proběhne 29. dubna 2017 v 15,00 hodin. Výstava potrvá do 25. června 2017 a bude přístupná o víkendy a svátky od 10,00 do 17,00 hodin, nebo i po domluvě na mobilu 605 345 804. Jen pro připomenutí - Městys Peruc leží 15 km východně od Loun, pokud použijete železnici, je zastávka na trati Louny - Slaný.

Foto: Tomáš Špaček