e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na konci března se rozjíždí turistické vlaky i lodě

publikováno: 27.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Na Velký pátek se rozjedou turistické železniční linky jako je Doupovská nebo Švestková dráha a vyplouvají také výletní lodě z Ústí nad Labem do Hřenska a Litoměřic. Turisty budou vozit vždy o víkendech až do 28. října.

Doupovská dráha
Historická železnice jezdí z Kadaně směrem na Krásný Dvůr a Podbořany nebo do Radonic a Kadaňského Rohozce. Na trase vás bude vozit motorák Orchestrion. V provozu o víkendech od 30. března do 28. října. Na velikonoční neděli chystá speciální jízdu až z Mostu, přes Jirkov a Chomutov a Kadaň do Kadaňského Rohozce, odjezd z Mostu v poledne. Další informace zítra v Tipech na víkend.

Švestková dráha
Trať mezi Mostem a Lovosicemi bude v provozu ve stejném termínu. Na zahájení 30. března chystá jízdy parním vlakem taženým lokomotivou 423.041 přezdívanou Velký bejček. Zapřaženy budou bufetový a čtyři historické vozy. Velký bejček vyráží v 8,30 hodin z Mostu. 

Podřipský motoráček
Motorák zvaný Ponorka jezdí mezi Roudnicí nad Labem, Lázněmi Mšené a Libochovicemi, dvakrát denně tam i zpět. V provozu taktéž od 30. března do října.

Zubrnický motoráček 
Vozí turisty z Ústí nad Labem Střekova k zámku Velké Březno a do Zubrnic, kde se nachází lidový skanzen. Vyjíždí čtyřikrát denně s motorákem Hurvínek.

Na zelený čtvrtek zahájí turistickou sezónu také lodě na Labi. Plavba z Ústí nad Labem do Bad Schandau se koná 29. března, loď vyplouvá v 9,30 hodin. V pátek pojedou vyjedou první lodní linky z Ústí nad Labem směrem do Hřenska a do Litoměřic. Vyplouvají z nábřeží v centru krajského města. Loď do Litoměřic jezdí aktuálně o víkendech, o prázdninách pak budou jezdit pětkrát v týdnu a sobotní linka bude jezdit až do Roudnice nad Labem. Výletní loď do Hřenska bude v provozu do 3. června a poté znovu na konci září, mimořádně ještě 7. května a 1. června.

Podrobné jízdní řády najdete na webu kraje pod odkazem Turistické linky.

Foto: AŽD Praha.