reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Cestovatel Martin Loew láká do Oregonu

publikováno: 27.1.2014, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Cestoval Martin Loew zahájí na konci ledna na severu Čech své nové turné, s nímž bude až do dubna projíždět celou republiku. Jeho nejnovější digitální diashow zavede posluchače na západ Spojených států, do Oregonu. Ve středu 29. ledna navštíví Teplice, ve čtvrtek Ústí nad Labem.

V Teplicích začíná diashow v Domě kultury v 19,00 hodin, 30. ledna od 18,00 hodin pak bude přednášet v Aule pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem.

"Oregon je fantastický kraj. Ať se vydáte kamkoliv, všude objevíte krásná místa. Já cestu začal na severu, u pobřeží, kde vlny Tichého oceánu vymodelovaly ostré a strmé útesy i malebné pláže. Odtud je to kousek do velkolepého kaňonu legendární řeky Columbia s mnoha vodopády. A na dohled se vypíná nejvyšší hora Oregonu – špičatá sopka Mount Hood s mnoha ledovci. Pojedeme kaskádovým pohořím k jihu, do divočiny hor, jezer a lesů. A dokonce si užijeme až nečekané spousty sněhu...," vypráví Martin Loew. Během cestovatelské diashow navštívíte barevné hory i skalní soutěsky, projdete lávovým tunelem, vykoupete se v přírodních termálních pramenech, ochutnáte skvělé pivo a dokonce na silnici potkáte želvu.

"Pro velký úspěch loňského Madagaskaru jsem opět kromě tradičních fotek, autentických zvuků, hudby a živého vyprávění do diashow použil i videoukázky. Dojem z pestrosti Oregonu je tak skutečně velmi živý," dodává cestovatel.