e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoční Speciál: Adventní setkání na zámku v Jimlíně

publikováno: 26.11.2019, kategorie: Památky, autor: Vladimír Jakub Mitura

Sdílet: facebook twitter google+

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun letos naposledy otevře své brány pro návštěvníky, v sobotu 30. listopadu se uskuteční tradiční Adventní setkání. Těšit se můžete na vánočně vyzdobené interiéry, jarmark s hudbou a vystoupení čertů. Zámecká kuchyně nabídne ochutnávky středověkých pokrmů.

V letošním roce Adventní setkání proběhne uvnitř zámku a zámeckého areálu a nabídne bohatý program a prohlídky vánočně vyzdobenými interiéry zdarma. Brána do zámku se otevře v 10,00 hodin a program skončí v 17,00 hodin.

Nádvoří se pro tento den promění v tržiště, kterým bude znít středověká hudba v podání skupiny Gothien a koledy od Vocal Bandu Markéty Aptové. Při procházce tržištěm návštěvníci objeví živý betlém se zvířátky a medvěda Huga. Dále se o zábavu postará divadlo 100 opic.

V barokních podzemních stájích pod druhým nádvořím budou schovaní čerti, kteří se několikrát během dne ukáží také na nádvořích a pobaví děti i dospělé. V podvečer venku před hlavním pódiem proběhne ohňová show.

V zámecké černé kuchyni se budou připravovat zajímavé středověké pokrmy, které překvapí neobvyklou kombinací ingrediencí a chutí. Samozřejmě bude možnost vše ochutnat.

Zámecké interiéry obohatí vánoční výzdoba a v doprovodu průvodce bude možné zámek během dne navštívit zdarma. Mimo klasického výkladu se průvodci také zaměří na povídání o vánočních zvycích. Volné vstupenky na tyto prohlídky je nutno si předem vyzvednout zdarma na pokladně zámku na prvním nádvoří. Za poplatek 30 Kč je možné navíc zakoupit foto vstupenku. 

Celou akci moderuje známý herec Michal Gulyáš, známý například z komediálního filmu Ženy v pokušení. Vstupné do zámeckého areálu bude dobrovolné.