e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoce 2018: Advent v Kadani vypukne první prosincový den

publikováno: 26.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 1. prosince zahájí město Kadaň svůj adventní program na Mírovém náměstí i dalších místech. Večer se pak rozzáří vánoční výzdoba i první svíce na adventním věnci. V následujícím týdnu se na náměstí otevře zimní kluziště.

Program Advent v Kadani vypukne 1. prosince v 10,00 hodin za zvuků Kadaňských trubačů a na Mírovém náměstí se otevře tržiště. Program bude probíhat na několika místech - na tržišti, na pódiu, také v podloubí u Galerie Josefa Lieslera a v kostele. Celý den bude ve znamení pěveckých souborů. Program budou doplňovat vstupy andělů na chůdách, vánoční pohádka a před večerním finále bude ohňová show. V závěru programu dojde na předání hornického světla svaté Barbory, rozsvícení první svíce na adventním věnci, vystoupí Karlovarský pěvecký sbor a pěvecký sbor ProRadost. Po nich již bude následovat ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu. Podrobný program najdete níže.

Ve Františkánském klášteře bude v sobotu 1. prosince otevřena výstava Františkánské Vánoce a v 18,30 hodin proběhne ve františkánském kostele Zvěstování Páně a 14. Svatých Pomocníků bohoslužba slova s žehnáním adventních věnců.

Tím ale adventní program v Kadani nekončí. V sobotu 15. prosince se můžete těšit na tradiční Živý betlém Věry a Jaroslava Stejných, a to od 14,00 do 18,00 hodin. Skupina Věry a Jaroslava Stejných pořádá Živý betlém již 22 let. Letos poprvé také v Kadani na Mírovém náměstí. Přijďte se podívat na vystoupení třicetičlenné kostýmované skupiny s živým „Jezulátkem“, hudební skupinou Zámecký sextet a králi na koních. Chybět nebude občerstvení.

Hned první prosincový týden se na Mírovém náměstí otevře umělé kluziště. Vypadá na první pohled jako obyčejná zamrzlá plocha. Jde ale o speciální polymerový povrch, který má prakticky stejné vlastnosti jako led. Kluziště bude k dispozici až do konce února, dopoledne pro školy a školky, odpoledne od 13,00 do 18,00 hodin pro širokou veřejnost. Skvělá zpráva je, že bude zdarma.

Advent v Kadani - 1. prosince 2018

10:00 zahájení na tržišti - Kadaňští trubači, otevření tržiště
10:30 ZUŠ Kadaň - vystoupení žáků hudebního a literárně-dramatického oboru
11:00 klavírní vystoupení - Koloman Zachar
11:20 ZUŠ Kadaň - vystoupení žáků hudebního a literárně-dramatického oboru
11:40 Varhany - Tomáš Mareček
12:00 Pěvecký sbor ZŠ Rudolfa Koblice 
12:15 klavírní vystoupení - Koloman Zachar
12:45 Liduščino divadlo - Dva sněhuláci o vánocích
13:40 Pěvecký sbor ProRadost, současně na tržišti Chůdadlo - Andělé na chůdách
13:55 Pěvecký sbor ZŠ Rudolfa Koblice
14:00 klavírní vystoupení - Koloman Zachar
14:20 Pěvecký sbor ProRadost
14:45 Chůdadlo - Andělé na chůdách
15:00 Karlovarský pěvecký sbor
15:30 Varhany - Tomáš Mareček
16:00 Pěvecký sbor ProRadost
16:30 Ohňová show
17:00 Finále - Karlovarský pěvecký sbor, předání hornického světla sv. Barbory, rozsvícení první svíce na adventním věnci, radonický sbor ProRadost, ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu

Foto: Tomáš Krucký.