reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Iván Gutirrez přiváží do Teplic směs latinských rytmů

publikováno: 26.10.2012, kategorie: Hudba, autor: jp

Sdílet: facebook twitter google+

Iván Gutierrez, kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, je známý zdřívějška ze spolupráce se Zuzanou Navarovou. Vlastní tvorbě se věnuje od roku 2003, a to s vlastní skupinou Madera nebo-li španělsky dřevo. V sobotu 27. října vystoupí v Jazz clubu na zámku v Teplicích.

Muzikant s kořeny a minulostí v New Yorku a Bogotě se před časem usadil v Praze, od roku 1993 začala jeho zmíněná spolupráce se Zuzanou Navarovou: CD Tres (1995), Skleněná vrba (1999) a Zelené album (2000). Po odskoku do Madridu se znovu navrátil do milované Prahy, kde se nadále aktivně věnuje hudbě i překladatelství.

Kapelu Madera tvoří dále uznávaní hudebníci tuzemské scény, konkrétně kontrabasista Tadeáš Mesany (SOČR, E.O.S.T., Sin Rumbo), bubeník a perkusista David Landštof (Lenka Dusilová, Druhá Tráva, Xindl X) a pianista Ondřej Kabrna (Ondřej Kabrna trio, Luboš Andršt, Jana Koubková).

Iván Gutierrez a Madera definují svůj hudební styl jako post-latin městský neo-folk, tedy různorodou směs, evokující setkávání lidí rozličných kultur, jak je běžnou praxí ve světových metropolích.

Koncert v teplickém Jazz clubu, který najdete z boku zámku, začíná ve 20,00 hodin.